Інформаційний веб-портал
Української Православної Церкви

E-mail: info@orthodoxy.org.ua
Тел.\факс: (38044) 525 1844

ГРУЗІЯ. В архіві Мінюсту країни знайдено перше друковане видання Євангелія XVIII століття

22 червня 2007



У бібліотеці Національного архіву Міністерства юстиції Грузії завершена інвентаризація стародавніх і унікальних книг. Вперше уточнено й складено їх  повну анотацію.

За словами директора архіву Теони Іашвілі, у бібліотеці зібрано 509 стародавніх книг, серед них: грузинською мовою - 252 одиниці,  російською  - 220, вірменською - 13, турецькою, перською і арабською - 12,  західноєвропейськими і латинською мовами - 12.

Серед унікальних книг, що зберігаються в бібліотеці, - перше друковане видання в Грузії - Євангеліє 1709 року, що вийшло у світ з друкарні, заснованої царем Вахтангом Шостим. Обкладинка видання прикрашена рідкісним для того часу складним барельєфним візерунком. У колекції архіву зберігаються й інші унікальні раритети переважно релігійного й історико-пізнавального змісту.

Значна частина книг потребує серйозних реставраційних робіт. Деякі з них пошкоджені настільки, що неможливо встановити ім'я автора й прочитати зміст заголовка, не кажучи вже про дату й місце видання.

Благовіст-інфо

     

 

 

 

 

  © Православіє в Україні

  Постійна адреса публікації:
  http://orthodoxy.org.ua/uk/tserkovni_hroniki/2007/06/22/8712.html