УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  

Опитування



Наш банер


 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код


Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 240 відвідувачів

Теги
Церква і влада педагогіка комуністи та Церква шляхи єднання Доброчинність молодь церква та політика автокефалія забобони краєзнавство УГКЦ Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України вибори церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) українська християнська культура УПЦ КП діаспора Археологія та реставрація Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя конфлікти Києво-Печерська Лавра секти Голодомор розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Мазепа Священний Синод УПЦ Церква і медицина іконопис церковна журналістика Ющенко






Рейтинг@Mail.ru






МОСКВА. Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій має особисту позицію у справі єпископа Діоміда

  25 червня 2008



Сьогодні, 25 травня, на засіданні робочої групи "Православне свідчення і сучасність" Архієрейського Собору Руської Православної Церкви було розглянуто питання діяльності єпископа Анадирського та Чукотського Діоміда, який протягом приблизно двох років у своїх статтях критикував Патріарха Алексія та інших архієреїв, зокрема, за контакти з іншими релігіями та християнськими конфесіями.

Сам єпископ Діомід, який вчора святкував свій день народження, на Собор не приїхав, пославшись на стан здоров'я. Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил повідомив сьогодні, що причина, якою владика Діомід пояснив свою відсутність, не є задовільною, до того ж факти, які він представив, "не є свідченням про реальну хворобу". Позиція митрополита Кирилла оприлюднена на порталі "Інтерфакс-релігія".

У роботі комісії, що розглядає питання діяльності єпископа Діоміда, бере участь митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський), який на протязі декількох років очолював Канонічну комісію при Священному Синоді УПЦ. Він повідомив "Православію і Україні" під час робочої перерви, що учасники дискусії запропонували позбавити сану єпископа Діоміда.

"Поведінка єпископа Діоміда, звичайно, негативна, - висловив свою позицію митрополит Онуфрій. - Так не можна поводитися єпископу. Він не має ані морального, ані юридичного права виступати так, як він це робить, проти Патріарха, Синоду, єпископату... Але я дотримуюся тієї точки зору, що перш ніж позбавити людину сану, її треба про це попередити. Треба дати час на покаяння, хоча б самий малий. Треба йому сказати: згідно із думкою учасників Собору, тебе треба позбавити сану, і ось тобі час на покаяння".

Згідно із правилами Архієрейського Собору, підсумкові документи, які робочі групи підготують до кінця сьогоднішнього дня, мають бути затвердженими пізніше на пленарному засіданні. Тільки після цього вони будуть оприлюднені на офіційному сайті Собору.

Фото свящ. А. Дудченка та Прес-служби Московської Патріархії Автор: Священник Андрей Дудченко
   
Владика Онуфрій висловлює свою точку зору

Владика Онуфрій висловлює свою точку зору