Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Зустріч співавторів «10 тез для ПЦУ» з Митрополитом Епіфанієм: старі та нові церковні інституції запрацюють

Версия для печатиВерсия для печати
18 квітня 2019 | Церква і держава

16 квітня 2019 року в Києві відбулася друга зустріч Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з представниками ініціативної групи «10 тез для Православної Церкви України».

Митрополит Епіфаній зустрівся зі співавторами «10 тез для Православної Церкви України»

10 тез для Православної Церкви України

Делегація науковців, філософів, священиків та творчої інтелігенції продовжила обговорювати з Предстоятелем актуальні питання розвитку ПЦУ, сформовані у «10 тезах для Православної Церкви України».

На зустрічі також були присутні представники єпископату та духовенства ПЦУ.

Серед запрошених гостей були доцент кафедри історії Острозької академії Андрій Смирнов, протоієрей Богдан Огульчанський, філософ Володимир Волковський, художниця Наталя Павлусенко, релігієзнавець Олександр Саган, професор Сергій Присухін, доктор філософських наук Павло Павленко, головний редактор сайту «Петр и Мазепа» Віктор Трегубов, художник Олександр Клименко, протоієрей Георгій Коваленко, директор видавництва «Дух і Літера» Костянтин Сігов, експерт з релігійної журналістики Алла Бойко, релігієзнавець Дмитро Горєвой та перекладачка Дарина Морозова.

Під час спілкування було окреслено ряд проектів просвітницького та освітнього напрямків. Владика Епіфаній наголосив на необхідності правдивого подання і популяризації історії Української держави та Церкви.

«Нам потрібно всебічно та об’єктивно висвітлювати справжню історію Української Церкви, а не послуговуватися пропагандистськими штампами східного сусіда», —зазначив під час зустрічі Митрополит Епіфаній.

Сторони також обговорили створення при КПБА Інституту «Церква і суспільство», відновлення роботи Інституту церковної історії, організацію в регіонах навчання в лекційних групах та створення громадсько-експертних рад в областях з метою налагодження тісної комунікації між єпархіальними управліннями.

Фото pomisna.info

За матеріалами сайту pomisna.info та ФБ-сторінки Андрія Смирнова

Чергова зустріч учасників ініціативної групи "10 тез для ПЦУ" з Предстоятелем була присвячена питанням церковної історії і взаємодії Церкви з суспільством. Розпочали процес створення відповідних науково-дослідницьких, енциклопедичних та просвітницьких інституцій.

 

Протоиерей Георгий Коваленко
Константин Сигов
Дарія Морозова
Наталя Павлусенко
Олександр Саган
Олександр Клименко
Протоієрей Богдан Огульчанський
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
364

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар