Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Золото-блакитний хітон України залито кров’ю...» – митрополит Олександр (Драбинко)

Версия для печатиВерсия для печати
20 лютого 2014 | Коментарі

«Золото-блакитний хітон України залито кров’ю...» – так про те, що відбувається в нашій державі, сказав митрополит Олександр (Драбинко) під час нічної заупокійної Літургії.

Богослужіння у Спасо-Преображенському соборі на Теремках у Києві розпочалося рівно опівночі 20 лютого. Архієреї, духовенство та миряни молилися за припинення ворожнечі в країні та упокій душ загиблих під час міжусобиці.

Настоятель храму митрополит Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр під час проповіді наголосив, що сьогодні «Україна переживає свою нову Голгофу».

«Золото-блакитний хітон України – символи хліба і неба, — залито кров’ю, — сказав владика. — Він роздирається усобицею. Брат повстав на брата, батько на сина і діти на батьків своїх (Матф.10:21). Заповідь Господньої Любові - найдорожчого Божого дарунку, який є запорукою нашого спасіння та миру, миру, яким так славилася Україна, вмінено в ніщо. Мир та любов попрано і розтоптано. Знову голгофськими молотками звучать удари кийків, знову розриває слух волання «розіпни!». Його ми чуємо у вибухах, що калічать людей. Кров’ю архідиякона Стефана волає до світу і до Бога Золотоверхий Київ, камінням якого побивають один одного брати-українці.

Пастирська совість не дозволяє і мені сьогодні промовчати. Не можу безучасно дивитися на кострище, в якому горить, як при новому Батиєвому нашесті, Київ. Люди без облич, як середньовічні примари, приводять в жах квітучу колись столицю, освячену Хрещенням та подвигами сонму Святих.

За що, Господи, знову руйнуєш український Єрусалим?! За що ця Чаша Гніву Твого виливається на мою країну і мій народ?! За чиї гріхи пекельним димом зловонних кострищ обкурюється заквітчана колись Тобою Українська Земля?! Коли припиниться варварське ґвалтування незайманої краси того Уділу, котрий названо Третім уділом Твоєї Пречистої Матері, а Ти назвав Його Україною?! Для захисту чи для покарання підняв свій меч Твій Архістратиг Михаїл?!

Звертаюся до всіх, хто знає мене і вірить мені! Багато років я несу послух у ніг великого сина України, нашого з Вами духовного Отця, - Блаженнішого Митрополита Володимира. При комусь зростав я. Хтось зростав і духовно мужнів уже при мені. Сьогодні ж прошу всіх об’єднатися у спільній молитві і пості. Вірю, що Неділя Блудного Сина, яку ми переживаємо, закінчиться для України в наступаючу Неділю не Страшним Судом, а милістю Отця Небесного. Його обійми відкриті, і Він з любов’ю і сльозами чекає на всіх нас. Станьмо ж достойними цієї любові.

Станьмо творцями миру, які синами Божими назовуться. Помолімось за упокій тих, кого з-поміж нас вирвало смертоносне жало братовбивчого протистояння. Сьогодні очі багатьох налиті кров’ю. Все проходить, і це пройде. Як ми будемо дивитися у вічі один одному завтра – залежить від нас сьогодні. Залежить від нашої доброї волі, від нашого послуху Богові і Його Святому Євангелію.

Бог Миру і Любові нехай перебуває зі всіма нами. Вічна пам’ять тим, хто відійшов. Амінь».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕНЬ ЖАЛОБИ в Україні Церква розпочала з молитви: рівно опівночі

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
День жалоби за загиблими в Україні
молитва за Україну
Небесна сотня

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4547

2

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Если бы человек жил бы не

Гость|
Если бы человек жил бы не ради наживы и содомского греха, может этого бы и не было... Но увы, сребролюбие и сластолюбие пожрало мир. Возглавьте кающихся, владыко, покажите пример мужества Христос милостив и через покаяние наше пробавит мир ведущим Его.

хитон

гость|
философия! где мудрость? одно слово и так тонко вставлено... почему не просто хитон??? да кто поймет, Господи. Православие учит другому

Додати коментар