Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ЗНАМ’ЯНКА. 70 років визволення міста від фашистських загарбників. Україна вшановує пам'ять героїв

Версия для печатиВерсия для печати

В рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» 9 грудня Знам’янка святкувала 70 років визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп звершив панахиду по загиблих воїнах.

Коли згадуєш трагічні події Великої Вітчизняної війни, мимоволі на ум приходять строки англійського історика Д.Ірвінга: «Самою небезпечною завжди була тяжка витримка радянського солдата: він скоріше був готовий померти, аніж здатися; він був сміливий і наполегливий».

В свою чергу, Оскар Мюнцель згадує: «…Незважаючи на дії пікіровщиків і сильний артилерійський вогонь, радянські солдати знову і знову атакують хвилями, не дивлячись на свої втрати». А один з представників німецької армії Ганс Штєєц взагалі називає радянських воїнів «фанатиками», враховуючи героїзм і самовідданість, з якими «наші» йшли у бій.

Цікавим є те, що в одному з номерів органу штурмових загонів фашистської партії та імперського управління СС «Дас шварце корпс» від 28 серпня 1941 року Пауль Курбьюн називає радянських воїнів, що робили все можливе і неможливе, щоб максимально зупинити просування загарбників територією України «радянською елітою», солдати якої «…і мертві замахуються гранатами…».

«Учасники спасіння Батьківщини ясним і спокійним поглядом дивляться в очі нащадків. Їхня безкомпромісна мужність стала запорукою перемоги».

Якщо говорять, що велике бачиться на відстані і під відстанню розуміється час, то його достатньо пройшло, щоб сьогодні сказати: «Слава героям! Ви вічно живі і слава Ваша нетлінна!».

БОГОЛЕП (Гончаренко), єпископ Олександрійський і Світловодський
Олександрійська єпархія
Великая Отечественная война

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3064

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар