Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Зі Сковородою та святими: у Відкритому Університеті звершився перший семестр +ФОТОРЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
15 липня 2016 | Події

У Відкритому Православному Університеті завершився перший, весняно-літній семестр. Символічно, що, розпочавшись у день пам'яті святого князя Ярослава МУДРОГО (4 березня), він закінчився особливою МУДРІСТЮ від філософа Григорія Сковороди, а тривав увесь цей час у стінах святої Київської Софії-ПРЕМУДРОСТІ — зазначив ректор Університету прот. Георгій Коваленко.

 

На закінчення семестру перед слухачами Університету із моновиставою виступив митець та поет Петро Приступов. Основою для створення літературно-музичної композиції «Відаю людину» послужила художньо-філософська спадщина українського просвітителя, філософа і музиканта Григорія Сковороди, викладена у філософських трактатах, а також у текстах поетичного циклу «Сад Божественних пісень», покладених на музику.

Програму було створено у формі моновистави, де слово українського мислителя автор добирав за темами:

1. «Про щастя»

2. «Про істину»

3. «Про святиню приховану»

4. «Про створення людини»

5. «Про марновірство»

6. «Про переображення людини»

У вільному переказі Петро Приступов творчо передав уривки із творів Григорія Сковороди, супроводжуючи їх піснями під акомпанемент кобзи.

Тексти пісень автор переклав сучасною українською мовою, а також сам написав музику до них.

***

По завершенні моновистави директор видавництва «Дух і Літера» Костянтин Сігов представив слухачам Університету другий том «Житій святих», який побачив світ саме до свята Петра і Павла.

«Життя святих, зібраних у цьому томі, пов’язане з лютими місяцем, — сказав, презентуючи книгу, Костянтин Сігов. — Але очевидно, що в будь-який момент року його можна відкривати і читати про св. Макарія і св. Єфрема, про св. Григорія чи св. Перпетую...

Дуже цікаво, що ці «Житія» збирають і українських святих, навіть тих, що ніколи не збирали в такому широкому обсязі класики жанру, наприклад, Димитрій (Туптало). Тут є ірландський, французький, румунський, грецький святі.

«Чому для нас важливі святі?» — каже у передмові Патріарх Варфоломей. — «Тому що вони свідчать про те, що Євангеліє може бути втілене у повсякденному житті».

Для всіх, хто працював над цією книгою, є знаковим, що це відбувалося в дуже важливій перспективі. Вона пов’язана із благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира. Для всіх, хто добре знав його особисто, хто бачив, хто чув про нього, хто мав у той чи інший спосіб читати його, спілкуватись із ним, дуже важливо, що він усім нам наочно нагадував присутність святості в житті».

А Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, який також був присутній на творчому вечері і презентації книги, зазначив, що 9 липня виповнилося б 50 років єпископської хіротонії Блаженнішого Митрополита Володимира.

«І тому цей другий том «Житій святих» є посвятою тому ювілею, який ми святкуємо: у Бога немає мертвих, у Бога всі живі, — сказав владика Олександр. — Сподіваємося, що та справа, яку за життя благословив Митрополит Володимир, отримає сьогодні і його небесне благословення».

15 липня композитору та поету Петру Приступову виповнюється 70 років. Вітаючи його із цією датою, а також із днем ангела, який Петро Георгійович відзначав лише кілька днів тому — на Петра і Павла — владика Олександр подарував йому примірник «Житій святих».

***

Вже за декілька днів дивіться на нашому сайті, а також на YouTube-каналі Університету відеозапис моновистави Петра Приступова «Відаю людину» та авторський відеокоментар до спектаклю.

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
Петро Приступов
Константин Сигов
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4725

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар