Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Життя після секти: хто потурбується про людей із Бортничів — коментар

Версия для печатиВерсия для печати
24 березня 2015 | Актуальний коментар

Держава не має можливості запобігти подальшій діяльності сектантської організації з Бортничів, законом «Про свободу совісті та релігійні організації» передбачено вільне сповідування громадянами будь-яких вірувань та переконань. Про це повідомив Сергій Адаменко, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Дарницької райдержадміністрації — у відповідь на запит редакції сайту «Православіє в Україні».

Так само, як і до надзвичайного випадку з викопуванням померлої парафіянки — державні органи не мали підстав для втручання в особисте життя громадян, коли вони вирішили продати житло та провадити той спосіб життя, який вважали за потрібне.

Индуктивный психоз: как это выглядит. Фоторепортаж из Бортничей

«Скарги щодо цієї організації надходили до Дарницької райдержадміністрації ще з 2009 року. Так, було звернення бабусі, в якої дочка і зять продали квартиру в центрі Києва, будинок під Києвом, два автомобілі і всі гроші віднесли цьому священику, — розповів Сергій Адаменко. — Вони обоє були кандидатами наук, дочка, здається, навіть у галузі психології. Своїх двох дітей вони не пускали до школи, не дозволяли пройти медогляд. На це звернення ми відреагували, приїхали, але нас навіть на поріг церковного двору не пустили…»

Так само не пускали на територію церкви священиків, яких направляла Українська Православна Церква, адже з 2013 року настоятель Покровського храму в Бортничах о.Миколай Наслудов заборонений у священнослужінні.

Лише на початку 2015 року, за заявами від місцевих мешканців, було підготовлено та проведено спецоперацію.

«Надійшли заяви про те, що в церкві було виставлено викопаний труп нещодавно померлої жінки, а ще одну померлу закопано на території. Правоохоронні органи порушили кримінальну справу і на її підставі затримали священика. Всіх людей — а це майже 100 осіб, відвезли до психіатричної лікарні на експертизу. Це було вдень, а ввечері їх усіх відпустили, вони повернулися, ночували біля храму, палили кострище», — зазначив Сергій Адаменко.

За його словами, багатьох постраждалих забрали родичі. «Адже, як розповідали місцеві, чи не щодня до тієї церкви приїжджали рідні тих, хто там жив, просили повернутися, хотіли забрати, але їх також не пускали на територію».

Колишнього настоятеля, о.Миколая Наслудова, судово-медична експертиза визнала психічно адекватним, за порушеною карною справою його теж довго не затримають. Він може повернутися до своїх послідовників, перешкод для цього на разі немає, і діяльність секти може продовжитися в іншому місці.

Нині у Покровській церкві служить новий настоятель — протоієрей Володимир Тукало. Постраждалі — залежні від секти люди — на його слова про повернення до нормального життя не реагують. Про те, щоб люди знову проживали в приміщеннях на території храму, навіть не йдеться, адже тамтешні умови не відповідають елементарним санітарним нормам.

«Верю, что Господь принял жертву этих людей…» — новый настоятель церкви в Бортничах

Після виселення більшість людей говорили, що «нам немає куди їхати, житло продали, нам немає за що жити». Від пенсій вони відмовилися, паспорти, коди знищили — бо так вимагав їхній лідер отець Миколай.

Допомогти громадянам, які, до того ж, не бажають взаємодіяти з державними органами, зараз у райадміністрації не можуть: нині тільки в Дарницькому районі зареєстровано близько 17 тисяч переселенців зі Сходу, які також потребують житла і соціальної опіки.

«На жаль, нiхто не хоче зупинити цей жах. Якщо не визнати це сектою офiцiйно, послiдовники цього "вчення" множитимуться по всiй Украiнi!» — так прокоментував ситуацію новий настоятель Покровської церкви о.Володимир Тукало.

ВІДЕО міліцейського рейду до секти в Бортничах:

Сергій Адаменко
протоиерей Владимир Тукало
Ситуация в Покровском храме в Бортничах

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3032

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар