Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Завтра у ВПУ: лекція-зустріч афонських ченців з онлайн-трансляцією

Версия для печатиВерсия для печати
16 вересня 2016 | Події

У рамках приватного візиту Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості прийматиме делегацію Афонського монастиря Кутлумуш в особі преподобного старця ієромонаха Хризостома, керівника монастиря Кутлумуш, та ієродиякона Хризостома.

За участю афонських ченців у Будинку митрополита Софії Київської відбудеться лекція-зустріч.

«Для нас це несподівана радість. По-перше, тому що цього року ювілей — тисячоліття духовних зв’язків України та Афону. А по-друге, тому що саме ієродиякон Хризостом був одним із тих людей, у спілкуванні з яким народжувалася ідея створення Відкритого Православного Університету.

Сподіваємося, що ця зустріч стане ще однією перлиною у духовній скарбниці нашого Університету та принесе духовну й інтелектуальну користь тим, хто до неї долучиться», — прокоментував протоієрей Георгій Коваленко, ректор Відкритого Православного університету Святої Софії-Премудрості.

***

Преподобний старець ієромонах Хризостом — керівник монастиря Кутлумуш, представник ігумена, секретар і відповідальний за видавничий напрям діяльності монастиря. Філолог, доктор богослов’я.

У кіновії — з 1986 року. Його книги та статті про історію чернецтва та православне духовне життя видані грецькою та англійською мовами.

***

Ієродиякон Хризостом прийняв чернечий постриг у 1992 році.  Проживає у каливі святих архангелів скиту святого Пантелеймона, який належить монастирю Кутлумуш. Окрім виконання своїх чернечих обов’язків, активно займається просвітницькою діяльністю.

Монстир Кутлумуш веде свій початок від ХІІ століття. Заснував монастир преподобний Кутлумуш, який походив з однойменної династії турків-сельджуків з Малої Азії.

Монастир має славетну історію, і саме з ним пов’язане життя багатьох святих. Останній з них — відомий на весь світ преподобний Паїсій Святогорець (помер у 1994 році).

Кіновія монастиря на разі налічує 35 братів. Ігумен монастиря — архімандрит Христодулос.

Пряма трансляція лекції буде доступна на сайті tsn.ua 17 вересня о 18:00.

ієромонах Хризостом
Афон
монастир Кутлумуш на Афоні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4380

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар