Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Засуджуємо розповсюдження неправдивої і фальшивої інформації» — Всеукраїнська рада церков звернулася до ЗМІ

Версия для печатиВерсия для печати
24 липня 2014 | Коментарі

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) оприлюднила звернення до ЗМІ, в якому засудила розповсюдження неправдивої і фальшивої інформації, що має місце в умовах сучасних інформаційних воєн.

Відзначаючи, що мас-медіа покликані відігравати важливу роль у формуванні громадської думки в суспільстві та міжлюдських взаємовідносин, Рада церков водночас зауважує: «Дедалі частіше ми стаємо свідками іншого роду "журналістики" – інформаційних воєн, які ведуться як між країнами та народами, так і всередині нашої країни, коли Істина брутально підміняється відвертою брехнею».

У такій ситуації ВРЦіРО вважає за необхідне зазначити: «Визнаючи правду однією з найвищих цінностей, ми вважаємо недостойним та засуджуємо розповсюдження неправдивої і фальшивої інформації про події в Україні».

Окремо в заяві наголошується на неприпустимості поширення в ЗМІ неправдивої, недостовірної та часом провокаційної інформації про релігійне життя. Такі публікації формують «негативне ставлення як до віруючих та релігійної спільноти взагалі, так і до окремих українських конфесій та релігійних організацій і їх представників», а це, в свою чергу, може призвести до посилення поділу та спровокувати ворожнечу всередині українського суспільства, і, як наслідок, привести до вкрай небезпечного суспільного протистояння на релігійному ґрунті».

Усвідомлюючи потребу суспільства у всебічному, зваженому, об’єктивному інформуванні про церковне і релігійне життя, в тому числі потребу висвітлення проблемних питань життя конфесій та міжконфесійних відносин, ВРЦіРО водночас застерігає, що викривлена інформація про церкви загрожує «внутрішній безпеці нашої країни, яка сьогодні як ніколи має потребу в єдності та консолідації всіх своїх здорових сил».

У заяві Ради церков наголошується, що «Церкви і релігійні організації відкриті до конструктивної співпраці із засобами масової інформації». Тож учасники ВРЦіРО закликають представників медіа «об’єктивно та неупереджено висвітлювати події суспільно-політичного, міжнаціонального, релігійного та міжконфесійного життя в Україні».

«Усім нам належить пам’ятати, що неправда є одним з найважчих гріхів, за який неправдомовець несе також і духовну відповідальність», — ідеться в тексті заяви.

ВРЦіРО

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2528

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар