Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Запрошуємо на презентацію нового тому «Житій святих» (квітень). Неділя, 10 березня

Версия для печатиВерсия для печати
07 березня 2019 | Книжки | Архів

У неділю, 10 березня, Фонд пам'яті Блаженнішого Митрополита Володимира, видавництво «Дух і літера» і Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості презентують український переклад чергового тому Синаксаря (Житія святих), створений нашим сучасником вченим зі Святої Гори Афон ієромонахом Макарієм.

Участь у презентації видання беруть: митрополит Олександр Драбинко, Костянтин Сігов, директор видавництва «Дух і літера»; перекладачі і упорядники видання.

Квітневий том і подія присвячені пам'яті єпископа Макарівського Іларія Шишковського (спочив 10 березня 2018 р.), який був науковим (богословським) редактором перших чотирьох томів україновного видання, яке містить і оригінальні житія українських святих, доданих до видання з дозволу автора.

Житія святих ієромонаха Макарія з монастиря Симонопетра Святої Гори Афон спираються на грецьку православну традицію, зокрема на авторитетний Синаксар преп. Никодима Святогорця. Утім, автор виклав їх лаконічно і конкретно, надаючи перевагу історичному фактажу перед властивою агіографії риторикою. Крім того, о. Макарій залучив до цього видання цілі сонми святих – представників різних православних традицій. Тут є і пізньовізантійські та новогрецькі святі, і святі, прославлені Церквами Румунії, Сербії, Болгарії, Грузії. Представлена також агіографія, яка раніше була доступна тільки давніми мовами східного християнства: сирійською, коптською, грузинською, вірменською, арабською. Тут широко змальовані спільнохристиянські святі Західної Європи епохи нерозділеної Церкви, раніше маловідомі вітчизняному читачеві. Перше видання Синаксаря вийшло рідною мовою о. Макарія – французькою. Нині ці Житія святих вже перекладено англійською, новогрецькою, італійською, німецькою, російською та румунською мовами.

Творчий колектив, що готував український переклад Синаксаря, зі свого боку доповнив і уточнив це видання. Спеціально для цієї книги було укладено цілу низку житій – передусім, тих святих, які жили і творили в Україні. За допомогою спеціалістів-істориків були переписані наново житія Києво-Печерських преподобних. У цей том увійшли й нові  цікаві відомості про окремих православних святих різних країн від Британії до Грузії.

Початок – 13.00 у Теплій Софії.

Видання можна замовити в інтернет-магазині видавництва «Дух і літера».

***

Нагадуємо, щонеділі на вас чекатимуть лекції або екскурсії від НЗ «Софія Київська».

10 березня – перша просвітницька лекція для дорослих від прот. Георгія Коваленка «Великий піст у ХХІ столітті: одвічні сенси і сучасні форми». Початок — об 11:00.

А вже о 13:00 – презентація Синаксаря, виданого за підтримки Фонду Блаженнішого Митрополита Володимира.

Подробиці — на ФБ-сторінці події

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новий проект «Недільна школа Софії-Премудрості» для дорослих і дітей. Розклад занять (оновлюється)

ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Синаксарь на украинском языке

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
474

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар