Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

НОВЕ ЗАХОПЛЕННЯ — храм на Рівненщині: 20 вересня, церква на честь Нерукотворного Образа в с.Ходоси (+ сумне відео)

Версия для печатиВерсия для печати
23 вересня 2014 | Події

За повідомленням секретаря Рівненського єпархіального управління протоієрея Віталія Герлінського, 20 вересня приблизно о 16:30 було захоплено храм на честь Нерукотворного Образа Спасителя в селищі Ходоси Рівненського району (Рівненська єпархія).

Напередодні настоятель храму священик Андрій Тижук повідомив благочинному Рівненського благочиння про те, що в селі Ходоси розклеєні оголошення про збір сільської громади з питання переходу храму під юрисдикцію Київського патріархату.

У зв’язку з цим 20 вересня, аби молитовно підтримати настоятеля та громаду, до храму прибули священнослужителі Рівненського благочиння і віруючі як села Ходоси, так і навколишніх сіл.

О 16:00 з нагоди свята Різдва Богородиці в храмі було розпочато всенічне бдіння, яке очолив секретар Рівненської єпархії протоієрей Віталій Герлінський. На богослужінні були присутні близько 15 священиків Рівненського благочиння, в тому числі благочинний протоієрей Валерій Капітанюк, та близько 50 осіб мирян.

О 16:15 біля храму почали збиратися філаретівці, серед яких були не тільки мешканці цього села. При вході на територію храму відбулися збори, на яких голосуванням було ухвалено рішення про передачу храму нещодавно зареєстрованій громаді УПЦ КП.

Після «патріотичної проповіді» секретаря єпархії УПЦ КП Лучаніна Сергія, під час якої зокрема звучали фрази: «Кожна гривня в московсько церкву — це куля для наших солдат в АТО», було розпочато захоплення храму. Агресивно налаштовані представники «Правого сектора», партії «Свобода» зайшли на територію храму й почали в брутальній формі виганяти віруючих і духовенство УПЦ.

У цей час священики, які перебували безпосередньо в храмі, прийняли рішення зачинитися всередині. Богослужіння не припинялося.

Побачивши перед собою закритий храм, бойовики (а інакше як бойовиками назвати даних агресорів неможливо) пропустили активістів та духовенство УПЦ КП, які й прийняли рішення зламати двері храму. Тієї ж миті принесли переносний генератор, болгарку, монтировки та інші інструменти, приготовані і привезені заздалегідь.

За допомогою інструментів вдалося відкрити двері, що ведуть на правий крилас. На вході філаретівців зустріли віруючі та духовенство УПЦ, які не давали агресивній юрбі увірватися до храму. Раба Божого Юрія, що стояв у перших рядах, витягнули на вулицю, зв’язали й почали бити, в тому числі ногами. Благочинного Рівненського округу прот. Валерія Капітанюка, який вийшов на допомогу хлопцю, виштовхували з території храму, розірвавши при цьому підрясник і ланцюжок священицького хреста.

Поступово через отвір у дверях поруч із правим криласом витягували й інших. Через деякий були виламані й ліві двері центрального входу. Вірян з храму вигнали. Кілька священиків, у тому числі й секретар єпархії о. Віталій Герлінський, відступили в вівтарну частину храму й спробували блокувати вхід у вівтар, але двері не стали проблемою для бойовиків. Один із колишніх представників «Правого сектора» на ім’я Гранітний Ярослав сперся на престол і на зауваження священика про те, що це святий престол, відповів, що він «людина невіруюча і йому можна».

До храму увійшли священики УПЦ КП. Вони відслужили подячний молебень про «добровільний» перехід ще однієї парафії в лоно патріотичної церкви КП… Хоча, за повідомленням радіо «Свобода», Рівненська єпархія УПЦ КП наголошує на своїй непричетності до цих подій.

Варто уваги й те, що в захопленні храму брав участь голова Рівненської районної адміністрації Олексій Бучинський. Можливо, його присутністю і пояснюється той факт, що всі прохання вірян про допомогу, спрямовані на адресу міліції, залишилися непочутими. І присутні поруч із храмом під час захоплення представники міліції та СБУ обмежилися тільки спогляданням вище зазначених подій.

За фактом рейдерського захоплення представники релігійної громади УПЦ с. Ходоси, готують заяву в прокуратуру.

Відео та деякі матеріали з приводу захоплення храму розміщено тут: http://takeinfo.net/news/view/19220

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рівненська єпархія
захваты храмов
ситуація на Рівненщині

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
17021

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар