Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«З перших вуст» про Відкрите Православ’я: відеозапис ефіру з Георгієм Коваленком на вінницькому ТБ

Версия для печатиВерсия для печати
03 лютого 2018 | Події

Про Відкритий православний університет як просвітницький проект та платформу для широкого діалогу, а також про ідеї Відкритого Православ’я говорили в ефірі вінницького телеканалу «ВІТА» у програмі «З перших вуст».

О.Георгій Коваленко представив проекти ВПУ, а також обговорив із ведучим проблеми реформування суспільства та країни, формулювання та пропагування біблійних, загальнолюдських та європейських цінностей в українському суспільстві третього тисячоліття.

Георгій Коваленко

«Аналіз соціології останніх 25 років показує, що люди не змінюють власну релігійну ідентифікацію. Якщо і відбуваються зміни в кількості віруючих тієї чи іншої конфесії, вони пов’язані з демографією.

Але суспільство і всі ми потребуємо певних світоглядних змін. В цьому контексті і виникла ідея православ’я, яке було б відкрите до суспільства (і це події Революції гідності), яке відкрите до інших релігій і конфесій (це питання міжконфесійних стосунків сьогодні і в майбутньому), яке було б відкрите до технологій, медіа і науки (а ми потребуємо певної освіти, релігійної в тому числі).

Відкрите Православ’я — це певна саморефлексія: хто ми, і наскільки наш світогляд, наша віра відповідають Євангелію, біблійним цінностям. Щоб не просто говорити про це, було створено Відкритий Православний Університет, у рамках якого вже майже за два роки було створено декілька телевізійних, видавничих, онлайн- та дитячих проектів.

***

Ми намагаємося у тоталітарний спосіб визначити одні для всіх цінності. Насправді європейські цінності — це плюральність, повага до гідності іншої людини, її свободи, прав, віросповідання...

Для мене розмова про європейські цінності — це розмова про біблійні, загальнолюдські цінності. Мало хто знає, що Європейський союз, про який сьогодні багато розмов і міфів, створювався як проект християнських демократів. Серед його отців-засновників є люди, яких християни намагаються довести до канонізації — долучити до святих. Мало хто знає, що прапор Європейського союзу, коло з зірочок, — це насправді середньовічний символ німбу Божої Матері».

Повне відео розмови дивіться тут.

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1048

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар