Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Ярослав. Анна. Regio genus: як жили наші князі. Інтерактиви від ШАЯ тривають

Версия для печатиВерсия для печати
10 вересня 2017 | Сім’я

«Ярослав. Анна: культурна спадщина» — так називається інтерактив, який представляє на фестивалі «Княжа родина» у Софії Київській Школа Анни Ярославни.

Саме в перші дні осені, коли ще стоїть тепла погода, але діти вже повернулися з канікул до навчання, організатори і вирішили провести фест. Активності у Софії Київській розраховано на всю родину — батьків та дітей. І тут цікаво всім: і малим, і дорослим.

«Цей фестиваль значно ширше розкриває тему княжої родини, залучивши до свого поля зору і Ярослава Мудрого, і всіх його дітей, і членів родини: сестер Анни — Єлизавету, Анастасію, матір Інгігерду, Володимира Великого, Анну Порфірородну…» — розповіла Кіра Петрачек, заступниця директора НЗ «Софія Київська».

Дійсно, поряд із яскравими майстер-класами відбувалися лекторії та екскурсії, метою яких було розкриття та популяризація нашої давньої історії. Лекції в інтерактивному форматі в рамках фесту представляє і Школа Анни Ярославни.

9 вересня тут говорили про князя Ярослава не лише як про будівничого храмів, просвітителя, законодавця та правителя, який засвідчив зав’язок із королівськими родинами Європи за допомогою династійних шлюбів: доньки Єлизавета, Анастасія та Анна стали дружинами норвезького, угорського та французького королів. А й про те, що всі його труди були засновані на християнській мудрості та християнському ставленні до людей.

Інтерактивна лекція «Ярослав. Анна: культурна спадщина» представила історичну вікторину, розкрила секрети старовинної символіки Києва, познайомила зі старослов’янською абеткою та письмом. Тут розв’язували загадки та ребуси і отримували солодкі винагороди за старання та кмітливість.

«Насправді про життя княжої родини ми знаємо не так вже й багато, — розповів співробітник Нацзаповідника В’ячеслав Корнієнко. — Вивчаючи написи на стінах і їхній зміст, можна бачити, що вони так само переживали, так само в них були моменти радості, горя, піднесення… І, якщо відкинути історичні нюанси, то княжа родина мало чим відрізнялася від сучасної родини. Вони мали ті самі питання, проблеми, можливо, непорозумінням батьків і дітей.

На сьогодні родина залишається тією ланкою суспільства, яка його з’єднує. Тому це проект єднання родинного і єднання з тими історичними коренями, які Україна має від часів середньовіччя. Довідатися про це якраз і є одним з найкращих напрямків роботи фестивалю».

***

Зрозуміти краще життя княжої родини, важливість історичних вчинків Ярослава Мудрого завжди допомагало мистецтво. 10 вересня у рамках фестивалю Школа Анни Ярославни проведе іще одну лекцію, а учасники театральної студії «Радощі» дадуть філософську виставу «Древо Ярослава Мудрого».

В'ячеслав Корнієнко
Школа Анни Ярославни

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1484

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар