Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Як здійснити одночасно мрію 100 дітей? Відділ соціального служіння відправив дітлахів із Банчен на Святу Землю

Версия для печатиВерсия для печати
04 вересня 2013 | Ольга Мамона | Репортаж

Є в Чернівецькій області, на кордоні з Румунією, село Банчени, де знаходиться Свято-Вознесенський монастир… з дитячим будинком. Намісник монастиря – єпископ Лонгін (Жар). Той самий, якого 400 дітей називають «папа». Це правда, неймовірніша за вигадку.

«Я очень рада, что там живу, под крылом нашего папы, он очень хороший», — ділиться 13-річна Єлизавета, вихованка будинку сімейного типу в Банченах.

 

Паломництво на Святу Землю для вихованців будинку сімейного типу в Банченах, в яке 3 вересня вирушили 100 дітлахів, не подорож, а шанс на Боже милосердя та зцілення. 

Адже сьогодні в дитячому будинку при Банченському монастирі виховується більше 400 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. Частина з них – інваліди, хворі на ДЦП і навіть ВІЛ-інфіковані, яких заразили мами і від яких потім же відмовились.

Організували поїздку Синодальний відділ благодійності і соціального служіння УПЦ та Паломницький центр «Витоки».

Благословив юних паломників на подорож Блаженніший Митрополит Володимир та побажав із користю провести час на Святій Землі. 

 

«Я завжди мріяв попасти на Святу Землю, де Іісус Христос розп’ятий був, де Він народився,  – зізнається16-річний Богдан,вихованець будинку сімейного типу в Банченах. – Багато людей мріють туди попасти, бо знають, що та земля – свята, бо по ній ступали ноги Іісуса Христа. Моя мрія от-от здійсниться. Завдяки Господу нашому, завдяки Блаженнішому, завдяки папі, якого ми називаємо владику Лонгіна. Ми дуже всі вдячні…».

Отримавши Предстоятельське благословення, діти відвідали Києво-Печерську Лавру – і з молитвою вже вирушили до омріяного Єрусалима. Ця подорож – дорогоцінний подарунок для них, можливість укріпитись у вірі в милість Божу.

Тим більше тут, у Банченах, добре пам’ятають, як їхній «братик», який зовсім не міг ходити (у нього вроджений церебральний параліч), після паломницької поїздки до Єрусалима зміг зробити свій перший крок (!).

 «Несколько наших детей, которые очень болели, были на Святой Земле, – додав владика. – У нас есть ребенок, который не ходил. Когда мы положили его в ясли Самого Господа, ребенок начал ходить. Конечно, с помощью костылей, но ходит. До этого он совсем не ходил, он опирался на руки… По вере всем дается».

 

***

До речі, історія появи при Вознесенському монастирі перших дітей уже стала місцевим переданням. У «голодні» 90-і тоді ще отець Лонгін жертвував у місцевий будинок малятка молоко. Якось він побачив, в яких умовах утримуються ці дітки, і забрав двох малюків із собою, у монастир. Дітей ставало все більше, бувало й так, що під Новий рік малюка монастирю дарували – у коробці з-під бананів…

Щоправда єпископ Лонгін не любить згадувати, з чого все почалося. Говорить, що ідея притулків для дітей та інвалідів – Божа. Та й яка різниця, хто і як вирішив допомогти нікому не потрібним дітям.

«Любовь и милосердие – это правыше всего, иногда ты можешь говорить о вере, о Боге ребенку, но если ты не даешь ему любов и не оказывешь то милосердие ему, он никогда не увидит Бога. Ребенок может увидить Бога и уверовать только видя наши дела», – наголосив владика Лонгін, розповідаючи, що ж головне у вихованні дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епископ Лонгин (Жар): Батюшка, усыновивший... 253 малыша

 

ЛОНГИН (Жар), єпископ Банченський, вікарій Чернівецької єпархії
Банчены

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4576

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар