Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Як захоплювали храм. 14 вересня. Волинь, село Угринів (ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати

Людині, котра, як кажуть, має в серці Бога, важко дивитися це відео: безпристрасна камера фіксує усі моменти навіть не церковного протистояння, а протистояння мешканців одного села. Ще кілька днів тому всі ці люди спільно молилися Господу у своєму храмі, в якому і дітей хрестили, і самих їх вінчали, з якого стількох угринівців і в останню земну дорогу провели...

Нині вчорашні парафіяни УПЦ просять свого священика, аби і він… ішов за ними

Настоятель протоієрей Ростислав Сапожник прослужив на цій парафії цілих 16 років. До нього в Угринові священики мінялися часто, бо у громаді завжди є певна групка, котрій ніякий батюшка не догодить. Часто це ніяк не пов’язано з духовністю та кваліфікацією, якщо можна так сказати, священика, а швидше з людськими амбіціями.

Найдовший час, який тут прослужив один з попередників отця Ростислава, — 6 років. Власне, і нині вчорашні парафіяни УПЦ, які нині вирішили податися в УПЦ КП, просять свого священика, аби і він… ішов за ними.

«Референдум»

Протистоянню угринівської громади передував т. зв. референдум місцевого значення, коли в бюлетні стояло питання типу: або ви за церкву українську, або за «московську».

Та навіть не зважаючи на таку постановку питання і шалений тиск депутата обласної ради Андрія Турака, керівника місцевого сільгосппідприємства, за УПЦ КП поставили «галочки» тільки 330 чоловік. 114 залишилися вірними УПЦ, навіть якщо про неї написали, що «московська». Бо той, кому дано розум, може розмірковувати і робити висновки.

«Але не враховують наші супротивники, — каже отець Ростислав, — ще 70 чоловік, які не проголосували за УПЦ, але й не проголосували за УПЦ КП! І вони не пішли за УПЦ КП. Тож, маємо 184 чоловіки, які також є громадою. І цю громаду просто викинули з її храму…»

На порозі закритого храму священики відслужили молебень

10 вересня в угринівському храмі поміняли замки. Є відео, на якому кілька чоловіків за активної участі депутата Андрія Турака ці замки і міняють. 14 вересня рано-вранці парафіяни Української Православної Церкви зі своїм настоятелем отцем Ростиславом прийшли на церковне подвір’я, аби помолитися Богу. На порозі закритого храму священики відслужили молебень.

До речі, в Угринові служба Божа звершується українською мовою. З часів Майдану у неділю в храмі звершувалася окрема молитва за загиблими героями Небесної сотні, інших майданівців, та воїнів, які загинули у зоні АТО. А також молилися за здоров’я земляків, бо з Угринова у зоні АТО є не тільки чоловіки, а й дівчата-медсестри.

Після молебню мала ще служитися панахида. Парафіяни прийшли, як годиться, з хлібом.

До церкви потягнулися і прихильники УПЦ КП. На відео видно, що це далеко не численна група, очевидці кажуть, що були лише люди, які працюють на підприємстві Андрія Турака, пенсіонерів там не було.

Один зі священиків УПЦ КП під час молитви звернувся до секретаря Волинської єпархії УПЦ протоієрея Миколая Бондарука: «Дайте і нам помолитися». На що отець Миколай відповів, що на церковному подвір’ї, де вони стоять, достатньо усім місця. Проте розкольники почали тут же напирати на парафіян УПЦ.

На відео видно, як стояли на колінах прості сільські жінки, які не зрадили своїй Церкві і своїй вірі, як зі сльозами вони молилися…

… а потім…

«Нам не дали й домолитися, – каже отець Ростислав, – почали напирати на людей все сильніше і сильніше». Його самого так притиснули до церковних дверей, не давали дихнути, що люди його просто звідти витягнули. На відео видно, як витягують з роз’яреного натовпу, що наче Бога забув і страх Божий, ще одну парафіянку отця Ростислава. Жінці було дуже погано, її в обличчя били, і чинив це один з односельців…

Ще одну парафіянку також односельчанин, який вже в УПЦ КП, бив у груди, їй стало погано, її також витягнули. І якщо ця жінка молодша, відійшла швидше, то старшій жінці викликали швидку, їй робили ін’єкції, надавали спеціалізовану допомогу. Батюшка провідував її увечері, то, розповів, що жінка почувалась дуже погано фізично, не могла відійти від шоку.

Тоді, коли їхні ж односельчани, і ще вчора – парафіяни одного храму, втрачали свідомість від побоїв, прихильники упцкп… спокійно собі молилися. Чи угодна Господу ТАКА молитва?..

Цього дня вранці, аби не допустити протистояння, отець Ростислав викликав міліцію. Проте її не було. «Я отримав відповідь, що замки на нашій церкві зрізали “невідомі” особи, хоча відео наочно свідчить, хто ці особи. Але з такої реакції зрозумів, що нашою справедливою скаргою не збираються займатися», – розповів отець Ростислав.

Події відбуваються 14 вересня 2014 р.:

А це було раніше, 10 вересня:

Волинська єпархія
протоієрей Ростислав Сапожник
захваты храмов

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7172

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар