Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Самаряни» у Вінниці: продовжуються гастролі редакції з «формулою любові»

Версия для печатиВерсия для печати

Вінниця стала п’ятим містом, куди приїхала пересувна фотовиставка.

Світлини подивились та лекції вже прослухали мешканці Запоріжжя, Львова, Дніпропетровська та Кривого Рогу.  Одеса та Луцьк – на черзі! 

Всеукраїнська пересувна фотовиставка-лекторій журналу «Самарянка» – «Сім’я: формула любові» - проект-переможець конкурсу «Православна ініціатива», відбулася у вінницькій галереї «Інтер-шик»: 70 фотографій щасливих родин, лекторії із психологами та священиками, бесіди з молодю та сім'ями зі стажем.

фотовиставка-лекторій журналу «Самарянка» – «Сім’я: формула любові» у Вінниці

«Нинішня молодь – це покоління, яке виросло в умовах остаточно порушених сімейних традицій, – розповів один з організаторів заходу протоієрей Олександр Немчинов. – Все це відбивається і на житті людини, і на суспільстві. Сьогодні наші відвідувачі – це покоління, яке зовсім скоро візьме штурвал у свої руки. І від того, наскільки міцними будуть наші сім‘ї, залежить майбутнє. Тому сьогодні недостатньо просто показати молодим людям фото щасливих родин. Важливо поговорити з ними, проаналізувати і допомогти зробити вірні висновки».

Три проекти: яскраві фото

«Чудо народження» – це серія унікальних знімків київських фотографів Ганни Гордійчук і Дарини Павлової, що передають дивовижні яскраві емоції батьків, які зустрілися зі своїм новонародженим малюком у перші секунди його життя.

«Дореволюційні родини» – фото з приватних сімейних архівів, які збереглися у домашніх альбомах та знімки сьогоднішніх фотографів.

«Сучасні сім‘ї».

«Головна мета фотовиставки – популяризація сімейних цінностей, привернення уваги до родинних традицій, виховання відчуття краси і радості материнства. Кожна фотокартка – це погляд фотографа на те, що таке сімейні цінності й щастя в родині», – зауважила організатор Катерина Немчинова.

...і 4 фото на сірому фоні

Виставка фотографій проводиться за підтримки Союзу православних жінок Вінниччини.

Його голова – Світлана Сулимова – одразу відгукнулась на пропозицію, адже вважає, що важливо саме попереджувати негативні соціальні явища.

«На виставці наш працівник Євген Козлов показав свої чотири роботи. Це – фото кризових сімей, які опинились у скрутних життєвих ситуаціях. Концептуально ці фото розміщені на сірому фоні ніби підкреслюючи той негатив, але водночас ті фотографії дивляться на світлі фото реальних щасливих родин. І ми віримо, що вони теж будуть на світлій стороні життя», – розповіла директор Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї. Світлана Сулімова.

Вінниця: 1000 відвідувачів, 40 відгуків

Фотосвітлини відвідали більше 1000 вінничан, для них провели шість лекції. І в книзі відгуків з’явилось близько 40 вражень.

«Після перегляду цих світлин я задумався, а які «фото» я залишаю у серцях своїх дітей, своєї дружини, – розмірковує протодиякон Владислав Демченко, секретар Вінницької єпархії. – Адже вони щодня мене «фотографують» своїм серцем, там вимальовується мій образ. Який я для них? Ця виставка примусила замислитися, яким я повинен бути татом і чоловіком».

Студентам — про головне

Головними відвідувачами проекту були студенти вінницьких технікумів, молоді сім'ї і сім'ї «зі стажем».

Молоді люди цікавилися про стосунки між юнаком і дівчиною, про зраду, як її пережити, чи можна її простити, любов і вірність, дошлюбні стосунки, «громадянський шлюб».

Мудрі пастирі, відповідаючи на запитання студентів, наголошували, що корінь і головна причина, яка руйнує всілякі добрі стосунки в родині, у суспільстві – егоїзм і похідні від нього: самозакоханість, фемінізація, пошук лише насолод від стосунків чоловіка і жінки, що далі породжує зради, орієнтація лише на пошук матеріальних цінностей, споживацтво і взагалі гонитва за примарним земним раєм.

Під час фотовиставки відбувся і круглий стіл на тему: «Сім'я: проблеми і перспективи», організований Вінницьким міським центром соціальних служб для дітей, сім’ї і молоді. У його роботі узяли участь голова координаційної ради журналу «Самарянка» священик Олександр Немчинов, настоятель храму на честь Вознесіння Господнього Агафангел Давидовський, психологи, представники громадських організацій, які працюють з молоддю, інвалідами, кризовими сім’ями.

Усі зійшлися на думці, що повернути сім’ї лад і мир, взаєморозуміння, тепло і світло, гармонію можна лише шляхом співпраці і відродження базових християнських цінностей.

Ключовою ж цінністю є жертовна любов, оспівана у Новому Завіті апостолом Павлом. Зокрема там є такі слова: «Любов довготерпить, любов милосердна, любов не заздрить, любов не величається, не чваниться, не чинить свавілля, не шукає свого, не дратується, не замислює зла, не тішиться неправдою, а співрадіє з істиною, усе покриває, всьому вірить, всього сподівається, усе зносить, любов ніколи не перестане».

Вінницька єпархія
Протоиерей Александр Немчинов
Екатерина Немчинова
Журнал для жінок «Самарянка»
сім’я

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3228

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар