Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Як у ЛУЦЬКУ «другу волинську Пасху» святкували. ФОТОРЕПОРТАЖ

Версия для печатиВерсия для печати
24 жовтня 2014 | Події

23 жовтня — день Собору усіх святих в Землі Волинській просіявших — є воістину другою Пасхою історичної православної Волині. Саме на честь святих угодників Волинського краю буде освячено майбутній кафедральний собор Волинської єпархії у Луцьку, який нині ще будується, а наразі біля майбутнього собору діє тимчасовий храм Всіх святих Землі Волинської.

У день престольного свята, яке для православних лучан та гостей міста є вже не перший рік днем дійсно пасхальної радості і духовного піднесення, Божественну літургію у храмі Всіх святих Землі Волинської, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта який хоч і не міг сам бути присутнім, але духовно перебував тут разом зі священнослужителями і вірянами, очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.
Йому співслужили митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, вікарії Київської Митрополії митрополит Почаївський Володимир та митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Конотопський і Глухівський Роман та сонм священнослужителів єпархій історичної Волині.

Співали богослужіння хор храму Всіх святих Землі Волинської «Волинські Дзвони» під керівництвом Марії Федосюк-Вислоцької та хор вихованців ВДС під керівництвом протоієрея Петра Муляра.
Помолитись до храму цього дня прийшла велика кількість вірян. На Богослужінні були також присутні представники влади – голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, голова Волинської облради Валентин Вітер та Луцький міський голова Микола Романюк.

Після прочитання Євангелія зі словом проповіді до присутніх звернувся митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій. Владика зауважив, що Волинь справді є щасливою землею, адже має великий сонм святих угодників, які моляться за наш край перед Престолом Всевишнього. «І ми щасливі бути православними християнами. Отож, намагаймось знайти і мати постійно спокій і мир у Христі, жити так, щоб і оточуючи нас люди могли цей спокій у Христі знайти. Адже ніяк інакше людина не може бути щасливою, які тільки із Богом. А святі землі Волинської – це наші заступники і молитвеники, і вони не залишають нас, не залишають і в цей такий складний час», – підкреслив він.

Зі словами вітань до присутніх звернулись і представники влади.

«Ваші Високопреосвященства, всечесні отці, шановні краяни. Сьогодні ми відзначаємо велике християнське свято – день Собору Всіх святих Землі Волинської. Ми молимось до цих святих за наш край, щоб на нашій землі настав мир, злагода. Дозвольте привітати вас і низько вам вклонитись, і нехай святі угодники землі нашої не залишають нас у своїх молитвах», – сказав голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик.

«Ніяка інша земля не має стільки угодників Божих як Україна, і особливо Волинь. І ми шануємо їх пам’ять, віримо що Господь оберігатиме наш край, нашу Україну», – зауважив голова Волиньради Валентин Вітер.

«Ваші Високопреосвященства, всечесні отці, дорогі лучани, дозвольте щиро привітати вас з цим великим святом. Я люблю і глибоко шаную кожного із вас. Щиро від душі вітаю вас зі святом», – додав Луцький міський голова Микола Романюк.

Зі словами вітань та подяки за увагу до потреб Церкви до представників влади від імені митрополита Волинського і Луцького Ніфонта звернувся голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

«Цей день є дійсно другою Волинською Пасхою. Від імені нашого владики Ніфонта хочу вам подякувати за ту увагу, яку ви приділяєте справам Церкви, за те що відгукуєтесь на наші ініціативи. І ми віримо, що молитвами святих угодників землі Волинської Господь пошле на нашу українську землю мир. Ще хочу звернутись і до голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Петровича Гунчика із проханням сприяти недопущенню у нашій області міжконфесійного протистояння. Дехто хоче, окрім війни зовнішньої і внутрішньої, посіяти ще й міжконфесійний розбрат між волинянами. І я знаю, що Володимир Петрович працює над недопущенням подібних ситуацій, спілкується на цю тему із своїми заступниками, і за це від імені нашого владики Ніфонта хочу щиро йому за це подякувати», – сказав отець Валентин.

Після Літургії відбувся і традиційний Хресний хід навколо храму.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

АВГУСТИН (Маркевич), митрополит Білоцерківський і Богуславський
ВОЛОДИМИР (Мороз), митрополит Почаївський, вікарій Київської Митрополії
ОЛЕКСАНДР (Драбинко), митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії
РОМАН (Кимович), єпископ Конотопський і Глухівський
СЕРГІЙ (Генсицький), митрополит Тернопільський і Кременецький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6270

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар