Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

КИЇВ. Шевченко, його вірші та милосердя: у «Київському Єрусалимі» відбувся мистецько-благодійний захід (ФОТО)

Версия для печатиВерсия для печати
28 березня 2014 | Діти, молодь

«Шевченко очима дітей» - з такою назвою у Культурно-просвітньому центрі Благодійної організації «Київський Єрусалим» 23 березня відбулися читання.

Захід присвятили 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка та Всесвітньому дню поезії (відзначається щороку 21 березня; в Україні – з 2004 року).

Традиційно священство Феодорівського храму опікується маленькими пацієнтами Київського обласного онкологічного диспансеру.

Кілька років поспіль у виставковому залі при храмі відбуваються доброчинні концерти, експонуються картини онкохворих дітей. На Стрітення Господнє, 15 лютого, що збігається у часі з Днем захисту онкохворих дітей, було відкрито одну з таких виставок. Тож, і Меморіально-доброчинні читання «Шевченко очима дітей» відбулись у своєрідному мистецькому оточенні.

Метою заходу, як її сформулювали організатори, стало: «Не лише осягнення дітьми творчих пошуків і долі відомого українського поета, визнаного генія України, але і допомога хворим дітям».

Оригінальний сценарій читань, запропонований парафіянкою храму, київською письменницею Вікторією Осташ, втілили завдяки спільним зусиллям дорослих парафіян і дітей. Допомгли і керівник недільної школи Олена Бойко, директор парафіяльної бібліотеки Наталія Хілобоченко, історик і пономарь храму Олександр Глазейкін та православний режиссер Інна Прокопович.

Учасники читань, діти різного віку – Миколка і Софійка Семащуки, Левко Шаповал, Олег Дима, Роман Теренчук, Андрій Бойко, Тетяна Солонецька – учні недільної школи при Феодорівському храмі виконали твори видатного поета минулого. Репертуар вибрали переважно християнського змісту.

Одна з провідних християнських заповідей, ідея милосердя, – тісно пов’язана з долею самого Тараса Шевченка, адже на початку свого шляху він теж потребував допомоги, і всі пам’ятають щасливу історію викуплення поета, тоді ще зовсім юного, з кріпацтва, і то був також акт доброчинства з боку митців – Карла Брюллова, Василя Жуковського та їхніх друзів, яких не залишила байдужими доля малознайомого юнака (по суті – свого ближнього), що в ньому вони побачили живу спраглу душу.

Сподіваємось, слідом за ведучими і учасниками доброчинних читань, глядачі побачили у Шевченкові живу людину, яка, так само як і кожен із нас, раділа і сумувала, шукала, знаходила і знову губила, у чомусь сумнівалася, за чимось шкодувала і навіть помилялася, але, зрештою, дійшла ідеї християнського смирення. Очевидно, у великого поета варто не лише повчитися любові до рідного краю і співчуттю до страдницької долі українців, але і перейняти його християнський світогляд.

Прозвучали й кілька записів пісень за його творами («Тече вода в синє море», «Гей, літа орел...», «Ой, крикнули сірі гуси...», «Заповіт»), познайомились і з Шевченком-художником – слайд-шоу циклу живописних творів митця, передусім – присвячених християнським святиням показали наприкінці заходу.

Всі декламатори ювілейних Шевченківських читань отримали грамоти Благодійної організації «Київський Єрусалим» та пам’ятні подарунки – книжки і солодощі. Організатори та учасники читань «Шевченко очима дітей» щиро дякують батькам маленьких читців, а також усім гостям «Київського Єрусалиму» за емоційну підтримку і бажання допомогти хворим дітям. Висловлюємо величезну подяку і лікарям КООД, які самовіддано борються за життя своїх маленьких пацієнтів.

Зібрані під час доброчинних читань гроші було передано до відділення гематології КООД, на лікування Ярчика Фролова. Сподіваємось, клопотами лікарів і волонтерів, і з Божою допомогою, хлопчик невдовзі одужає! Бажаємо одужання і всім пацієнтам КООД!

У співпраці з волонтерами і телеканалом «Глас» було також відзнято сюжет безпосередньо в лікарні: долаючи хворобу діти з батьками теж читали твори Тараса Шевченка. Сюжет демонструватиметься у суботу (29 березня) та неділю (30 березня) о 20.30 у програмі «Світ Православія». Планується також показ і обговорення відзнятого відеосюжету в нашому кіноклубі «Добрі фільми» (вул. Овруцька, 7).

Інфо-центр «Київського Єрусалиму»

иерей Петр Семащук
Олена Бойко
Наталія Хілобоченко
Олександр Глазейкін
Інна Прокопович
200-річчя від дня народження Тараса Шевченка
допомога онкохворим
онкобольные дети
«Киевский Иерусалим»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
8245

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар