Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Як діти з недільної школи «Чути серцем» допомагали Богові світ творити — фоторепортаж

Версия для печатиВерсия для печати

Не вкладається в голові: скільки всього здатні зробити люди для ближніх — і на самому лише ентузіазмі.

Так, щонеділі в недільній школі «Чути серцем» при київській галереї «Соборна» дітей з вадами слуху та мовлення разом із батьками запрошують на уроки жестової мови. Тут вони спілкуються, танцюють, займаються творчістю, слухають оповідання з Біблії.

Недільній школі для дітей із вадами слуху «Чути серцем» — 5 років!

Навчальний рік у недільній школі для глухих діток «Чути серцем» розпочався... з брейкдансу

Цього разу заняття вийшло особливо гармонійним – це відзначили всі: і викладачі, й учні. Тема створення світу, яка була центральною на останніх двох заняттях, не дуже легка для сприйняття дітьми, однак вони уважно слухали, як Бог творив небо і землю, планети й світила. Коли ж викладач дійшла до створення тварин і птахів, діти пожвавішали, адже така тема – реальний привід для вибуху фантазії.

Варто уявити, наскільки раді були учні приготованому сюрпризу: саме цього дня до них завітала Єфросінія Проценко з майстер-класом з виготовлення пташок із глини. Упродовж години кожен міг уявляти себе якщо не співтворцем, то принаймні причетним до створення чогось справжнього з «праху» – матеріалу, що є найбільш природнім серед усіх видів творчої «сировини».

Наскільки глина екологічна, настільки ж приємна в роботі й на дотик. Давно відомо, що ручна праця позитивно впливає на душевну гармонію, покращує настрій і навіть сприяє покращенню розумової діяльності. Діти інтуїтивно тягнуться до такої творчості, а тут сама тема уроку простимулювала малюків задіяти у процесі ліплення всю свою фантазію, адже їхнім завданням було «створити» справжню пташку та «заселити» її в лісі, в полі чи деінде. Головне — розширити горизонт свого внутрішнього творчого зору.

Надзвичайно приємно й радісно було спостерігати за такими зайнятими своєю роботою дітками. Кожен старався і в результаті порадував батьків милою глиняною пташечкою.

Коли майстер-клас добіг кінця, і казкові птахи вже були готові злітати в повітря, діти зайняли місця в кінозалі: традиційно учні недільної школи переглядають мультфільми на християнську тематику, який цього разу для них перекладала на жестову мову викладачка недільної школи Надія Свирідовська. На екрані розгорнулася історія життя та подвигу великомученика Георгія Побідоносця, яка повністю захопила дитячу увагу.

***

Заняття недільної школи «Чути серцем» проводяться в просвітницькому центрі Кафедрального собору УПЦ за адресою: Київ, Залізничне шосе, 3, галерея «Соборна» (вхід з боку автостоянки). Детальна інформація за телефоном: 067 289 77 55, Анна Андріївна Блощинська.

О.Полякова, сайт галереї «Соборна»

діти з вадами слуху
галерея «Соборная» УПЦ
Недільна школа «Чути серцем»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4252

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар