Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

XIII Міжнародний літній богословський інститут в с.Лишня

Версия для печатиВерсия для печати
14 липня 2015 | Освіта | Архів

З 20 липня по 1 серпня в с. Лишня поблизу Києва (Київська область, Макарівський район) відбувся XIII Київський літній богословський інститут (КЛБІ).

Тема — ПРАВДА. ПАМ'ЯТЬ. ПРИМИРЕННЯ

КЛБІ – це два тижні спільного життя студентів та викладачів, час, до краю заповнений навчанням та спілкуванням, молитвою, працею та відпочинком. В мальовничому селі Лишня в 30 км від Києва молодь з України та закордону приїжджає послухати видатних богословів, філософів, істориків та філологів з усього світу.

Організатори інституту — науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера», Центр св. Климента «Спілкування та діалог культур» та православний духовний та соціально-просвітницький центр «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня, настоятель — архімандрит Філарет (Єгоров). Учасники КЛБІ живуть та навчаються в будівлі, яка має таке саме символічне ім’я – «Ковчег».

Програма інституту включає інтенсивні курси з сучасного богослов’я, біблеїстики, літургіки у співставленні з наукою та літературою, з християнської культури, біоетики, мистецтвознавства, музики та інших дисциплін. На КЛБІ читалися такі курси, як: «Богослов’я спілкування», «Смисл  православного богослужіння», «Християнство в сучасному світі: етика, право, політика», «Афіни і Єрусалим», «Теодицея та феноменологія зла», «Нові можливості богослов’я», «Євхаристійна антропологія», «Новомученики Православної Церкви ХХ ст.», «Собори та соборність», «Психологія та релігія», «Християнська педагогіка», «Церква та суспільство», «Передання: вступ і критика», «Введення у патристичну антропологію», «Богослов’я та культура», «Поняття нескінченного в дитинстві», «Богословські аспекти російського авангарду» та інше.

Нерідко дискусії, що починалися в аудиторії, продовжуються за обідом та ввечері, аж до глибокої ночі. Розклад передбачає щоденні заходи культурної програми: круглі столи, спілкування та спів біля багаття, прогулянки до лісу та на озеро, перегляд кінострічок з обговоренням і т.п.

З 2009 р. у КЛБІ діє «Дитяча академія»: біблійні, літургійні, загальноосвітні, художні (іконописні), театральні заняття, постановка спектаклів, зйомка фільмів, мультиплікація. Викладачі та студенти КЛБІ заохочуються до участі у дитячій програмі.

***

Поняття правди, пам'яті та примирення фундаментальні як для християнства, так і для світської культури, що виросла з християнських коренів. У багатьох біблійних контекстах поняття істини та справедливості майже синонімічні; у слов'янських мовах це відображено в слові «правда». Зв'язок цих понять сягає Старого Заповіту: «правда і мир поцілуються» (Пс. 84/85: 11) - і досягає кульмінації в Новому: «Царство Боже ... правда і мир і радість у Святому Дусі» (Рим. 14:17). Для християнської культури примирення в правді й у вірності традиції грало основну роль, починаючи з послань апостола Павла і Послання до коринтян св. Климента Римського. У наш час як ніколи актуальний заклик до «очищення пам'яті»; в багатьох країнах діють комісії «Правда і примирення».

«Дух и литера»
Центр св. Климента «Общение и диалог культур»
Киевский летний богословский институт
КЛБИ

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3694

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар