Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

У Вінниці вперше відзначили Собор Вінницьких святих

Версия для печатиВерсия для печати
15 вересня 2015 | Святі

14 вересня у Вінниці вперше відзначили свято Собору Вінницьких святих. Урочисту Божественну літургію на площі перед Спасо-Преображенським кафедральним собором звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій.

На торжества до Вінниці прибув 21 архієрей, у тому числі з Елладської і Польської Православних Церков, з Молдови й Білорусі.

Перед початком Літургії Предстоятель вклонився часточці мощів преподобного Симеона Столпника, що прибула до Вінниці 12 вересня у супроводі делегації грецьких священнослужителів на чолі з митрополитом Верійським і Науським Пантелеімоном.

Звертаючись до вірян із проповіддю, архіпастир підкреслив, що день святкування Собору Вінницьких святих є великим за своїм значенням днем для Вінницького краю. Святі Вінницької землі, які пов’язані своїм служінням з цією землею, а це зокрема святитель Петро (Могила), святитель Феодосій Чернігівській, преподобний Антоній Києво-Печерський, преподобний Феодор Острозький, преподобний Феофіл Київський і багато інших святителів, преподобномучеників, священномучеників — сьогодні предстоять Престолу Божому і моляться за тих, хто живе на цій землі, й особливо за тих, хто вшановує їх пам’ять.

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав наслідувати прикладу святих, які налаштовували своє життя не по стихіях цього світу, а по Божественних Законах. Усі вони творили дві головні заповіді, які Господь дав кожній людині: «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою… і люби свого ближнього, як самого себе» (Мф. 22:37,39).
«І ми, дорогі брати і сестри, — підкреслив Предстоятель, — наскільки можемо, наскільки дозволяють наші духовні й тілесні сили, повинні намагатися любити Бога і свого ближнього, бо коли є любов – немає ворожнечі, коли є любов — немає війни. Ми молимося, щоби святі Вінницької землі просили у Бога, щоби Він дав мир нашій Україні, щоби люди навчилися терпіти один одного. Щоби ми, несучи немочі один одного, таким чином виконували Закон Христа Бога, Якому від нас слава, честь і поклоніння, нині і в безкінечні віки».

Під час Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій підніс особливу молитву за відновлення миру в Україні й припинення ворожнечі.

За матеріалами сайту Вінницької єпархії

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
СИМЕОН (Шостацький), митрополит Вінницький і Барський
Вінницька єпархія
Собор Вінницьких святих

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6213

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар