Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Воскресіння Христове». З книги «Біблійні історії для дітей» прот. Георгія Коваленка

Версия для печатиВерсия для печати
15 квітня 2017 | Церковні свята

До свята Воскресіння Христового Yakaboo опублікував главу книги прот. Георгія Коваленка «Біблійні історії для дітей» про Воскресіння Христове.

«Книга протоиерея Георгия Коваленко «Біблійні історії для дітей», известного философа и блогера, — невероятно красивый сборник иллюстрированных детских рассказов, — йдеться у публікації. — Прежде всего, она ориентирована на молодое поколение.

Книга содержит 33 истории из Ветхого и Нового Заветов — от сотворения мира до Воскресения Христова. Она освещает не все тезисы классической Библии, а только те, которые являются понятными для детей. Автор избегал тех библейских сюжетов, которые являются сложными и неоднозначными для восприятия детьми».

«Эта книга важна потому, что вопросы, которые рассматриваются в этих историях, прежде всего касаются жизненных ценностей, — вважає директор видавгицтва #книголав Світлана Павелецька. — И если мы хотим создать новую страну и сделать все, чтобы наши дети жили иначе, то прежде всего, мы должны заложить в них ценностную основу. Несмотря на ваше отношение к религии, эта книга именно о том, что мы должны ценить друг в друге, и какие ценности должны помогать нам развиваться».

ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ.
МИРОНОСИЦІ, АПОСТОЛИ, ХОМА
НЕВІРУЮЧИЙ І ПЕТРО ПРОЩЕНИЙ

На світанку першого дня, що після суботи, стався сильний землетрус, бо ангел Господній відвалив великий камінь від печери, де поховали Ісуса. Щоб усі побачили, що Христос воскрес!

Напередодні жінки, які постійно були поруч з Ісусом та Його учнями, купили дорогоцінних пахощів і рано-вранці вирушили до печери-гробу, щоб намастити тіло померлого Ісуса. Пахощі називалися миром, тому цих жінок називають мироносицями.

Уже дорогою вони почали запитувати одна одну: «А хто ж відвалить нам камінь від дверей гробу, бо камінь великий, а ми — немічні жінки?» Прийшовши на місце, вони побачили, що камінь відвалений. Зайшли до гробу й зустріли ангела в білому одязі, який сидів праворуч. Жінки злякалися, та ангел сказав їм: «Не бійтеся! Шукаєте Ісуса розіп’ятого? Навіщо шукати живого серед мертвих. Його немає тут. Він воскрес! Згадайте, як Він говорив вам про це. Ідіть і скажіть учням Його».

Почувши цю дивну новину, до гробу прийшли Петро й Іоанн, але знайшли в печері лише плащаницю, що в неї було обгорнуте тіло Ісуса.

Першою воскреслого Христа побачила Марія Магдалина, але спочатку вона прийняла його за садівника й упізнала лише тоді, коли Господь заговорив до неї. Того ж дня Ісуса зустріли двоє учнів, Лука й Клеопа, які йшли з Єрусалима до села Емаус. Вони сперечалися між собою щодо почутого від жінок і були настільки засмучені, що не впізнали Ісуса. Вони розповіли Йому про всі події останніх днів, а Він почав пояснювати їм усе, що відбулося, наводячи слова всіх пророків, починаючи від Мойсея. Вони уважно слухали свого супутника й, коли дісталися села, запросили залишитися з ними. І лише коли Ісус узяв хліб, благословив, розломив і подав їм, їхні очі відкрилися й вони впізнали Вчителя. Але Він став невидимий для них.

Того ж дня ввечері найближчі учні Ісуса зібралися разом за замкненими дверима, бо боялися. Але між ними з’явився Ісус і сказав: «Мир вам!» Промовивши це, Він показав їм рани на своїх руках і ногах. Учні дуже зраділи, а Господь сказав
їм удруге: «Мир вам! Як послав Мене Отець, так і Я посилаю вас». Відтоді учнів Христа, які бачили Ісуса й проповідували Його воскресіння, називають апостолами, що з грецької перекладається як «посланець».

Того разу з апостолами не було одного з дванадцяти найближчих Ісусових учнів — Хоми. Коли вони розповіли йому, що бачили Господа, Хома відповів їм: «Допоки сам не побачу Його рани від цвяхів і не доторкнуся до них — не по-
вірю!» Через вісім днів апостоли знову зібралися разом, і Хома з ними. Знову прийшов Ісус крізь замкнені двері, став посередині й сказав: «Мир вам!» Потім звернувся до Хоми: «Поглянь на мої рани й доторкнися до них. І не будь невірним».
На що Хома вигукнув: «Господе мій! Боже мій!» А Христос відповів йому: «Ти повірив, бо побачив Мене. Блаженні ті, які не бачили, а повірили!»

Наступного разу Ісус явився учням біля Тиверіадського озера. Цілу ніч вони ловили рибу, але все марно. Коли настав ранок, Ісус стояв на березі, але учні не впізнали Його. Ісус звернувся до них: «Діти! Чи є у вас щось поїсти?» Вони відповіли: «Немає». Він сказав їм: «Закиньте неводи праворуч від човна й упіймаєте». Вони закинули неводи й уже не могли їх витягти від великої кількості риби. Тоді учні впізнали Його, а Петро, почувши, що це Господь, кинувся у воду й поплив до берега. Коли всі зійшли на землю, побачили вогнище, а на ньому смажену рибу й хліб. «Підходьте, їжте», — запросив їх Ісус. А коли поснідали, Ісус запитав Петра тричі: «Чи ти любиш Мене?» Петро тричі відповідав: «Так, Господи, я люблю Тебе! Ти ж знаєш усе!» На що Господь тричі сказав Петрові: «Паси вівці Мої». Так Христос простив Петрові його зречення та благословив бути пастирем для християн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Протоієрей Георгій Коваленко: «Мені здалося важливим нагадати, що Йосип, Марія і маленький Ісус були біженцями»

Как рассказать по-детски об Адаме, Еве и почему улыбается Господь?

У «Біблійних історій» з’явилася своя ФБ-сторінка для спілкування з читачем

За матеріалами сайту Yakaboo.ua

Протоиерей Георгий Коваленко
Світлана Павелецька
33 біблійні історії
Пасха

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2920

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар