Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. У Низкиницькому монастирі презентовано унікальну книгу про його засновника – Київського воєводу Адама Киселя (+відео)

Версия для печатиВерсия для печати
11 вересня 2013 | Події

Книга  «Адам Григорьевич Кисель» (хрестоматійний збірник матеріалів), Мінськ: видавництво В.П. Ільїна, 2012. – 528 с. : іл.. (ISBN 978-985-6365-37-2) увібрала в себе багато унікальних матеріалів та досліджень про видатного політичного діяча, мецената, київського воєводу Адама Киселя.

«Адам Григорьевич Кисель»

У заході взяли участь: ігумен монастиря архімандрит Вікентій (Мазур), представники духовенства, краєзнавці, юні учасники міжнародного молодіжного форуму Волині з України, Польщі і Білорусі.

«Адам Григорьевич Кисель»

Перед презентацією у Георгіївському приділі Успенського храму було звершено панахиду за спочилим воєводою біля його могили.

На презентації був присутній один з співавторів видання – Володимир Свистун, кандидат богословських наук, уродженець смт. Іваничі Волинськоїобл., краєзнавець (співавтор проекту «Храми Волині» і дослідження про Низкиницький монастир), член Спілки журналістів України, випускник Київської духовної академії та Женевського університету, сьогодні – докторант університету м. Фрібур у Швейцарії.

«Адам Григорьевич Кисель»

Білоруський представник та автор ідеї Володимир Миколайович Кисельов, кандидат технічних наук, дослідник церковної історії, автор книг про релігійних діячів ХV-ХХ століть та ряду статей до «Православної енциклопедії», ймовірний представник роду Киселів по вітебській лінії, який і став ініціатором і втілювачем даного проекту.

У книзі використані фотоматеріали прес-секретаря Володимир-Волинської єпархії протодиякона Віктора Мартиненка, який безпосередньо прилучився до створення хрестоматії.

Історична довідка

Особистість Адама Григоровича Кисіля (кінець 1599-поч. 1600 рр., с. Низкиничі Володимирського повіту - 3 травня 1653 р., Брест) воєводи київського, дипломата і сенатора Речі Посполитої – яскрава і неоднозначна. Виходець із малоземельної шляхти Волині, він досяг високого службового та суспільного становища, став одним з найбагатших землевласників української Гетьманщини. У той же час зарекомендував себе перед обличчям козаків і селян гарячим прихильником і захисником православних віруючих, твердо відстоював перед королівською владою їхні інтереси. Звів ряд церков і монастирів. Сприяв створенню і зміцненню релігійно-освітніх установ і православних центрів, книгодрукуванню, був відомим меценатом. Похований в Успенському монастирі с. Низкиничі Іваничівського р-ну, Волинської обл., що був заснований ним особисто у родовому помісті Киселів.

***

В основі книги - праці дослідників і вчених різного часу про життя і діяльність Адама Киселя, що дозволяють більш докладно розмірковувати про його особистий внесок в державне, громадське і релігійне життя свого часу. Унікальністю хрестоматійного збірника являється зібрання рідкісних досліджень другої половини ХІХ – початку ХХ ст., написаних українською, російською і польською мовами, що існували практично в одиничних екземплярах, і були розпорошені по різноманітних книгозбірнях України і ближнього зарубіжжя, а тому, фактично, являються недоступними пересічному читачеві.

Основу публікацій становлять праці Івана Каманіна, Яна-Тадеуша Любомирського, Івана Новицького, Омеляна Дверницького та сучасних істориків і краєзнавців (зокрема, волинянина Леоніда Михальчука), що присвятили Київському воєводі свої дослідження.

Книга розпочинається попередньою передмовою авторів-упорядників В.М. Кисельова і В.О.  Свистуна, в основу якої була покладена стаття до «Православної енциклопедії», написана укладачами у 2010 р. Звідси виникла ідея створення даної хрестоматії. У запропонованому варіанті передмови не ставилася мета однозначно орієнтувати читача, що-небудь йому підказувати або уточнювати, щоб уникнути втручання в ті чи інші докази і висновки наступних авторів, вміщених у другій частині книги. В той же час укладачі вважали за потрібне виправити завідомо помилкові дати з біографії А. Киселя і хронології його дипломатичної і політичної діяльності, з історичним обґрунтуванням даних підстав.

Оцінка діяльності А. Киселя, як державного та релігійного діяча, має переважно особистісний характер, на який накладається ще й тимчасовий суб'єктивізм. Сьогодні аналітики, жорстко втручаючись в ту далеку і складну епоху, переносять на неї погляди і вимоги нашого швидкоплинного часу. Доля роду Киселів та його впливового представника Адама Киселя заслуговує нового, більш глибокого та об'єктивного осмислення. Тому виданий хрестоматійний збірник документів і робіт за задумом авторів-упорядників більш доказово розкриває його державну діяльність та старання на користь Православ'я.

Крім суто наукових робіт у збірнику представлені енциклопедичні і літературні матеріали. Окремі з них фрагментарно. Частина робіт в хрестоматії вміщена ​​у перекладі з польської на українську та російську мови або дається в оригіналі – в українському та білоруському варіантах. Таким чином, читачі можуть безпосередньо в першоджерелі користуватися мовами сусідніх народів. Поєднання в єдине ціле усіх матеріалів становить специфіку цієї праці.

Книга може виявитися корисною для дослідників, учнів і широкого кола читачів, які цікавляться краєзнавством Волині, а також східноєвропейською історією середніх віків загалом.

За детальною інформацією з приводу презентації і придбання книги можна звертатись за тел.: 097 951 78 56 – протодиякон Віктор Мартиненко

За матеріалами сайту Володимир-Волинської єпархії

Володимир-Волинська єпархія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3951

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар