Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Волинський священик на Краматорському блокпосту, або Про що болить душа у капелана

Версия для печатиВерсия для печати
07 вересня 2015 | Православний погляд

30 днів, 15 «бойових» чергувань: отець Олександр Мазурак із Луцька відслужив на Сході України разом з міліціонерами з Волині всю ротацію.

На блокпост ― без ряси

― Виїзні опіки над нашими бійцями ми (Волинська єпархія УПЦ ― ред.) звершуємо давно, ― розповів отець Олександр. ― Перша була на корветі «Луцьк» у Сімферополі торік, коли почалися заворушення в Криму.

Пізніше, як розпочалися трагічні події на Сході, ми повезли гуманітарну допомогу в селище Борова. Це ― крайня точка Харківщини, де вона сходиться дугою з Донецькою та Луганською областями, має стратегічний об’єкт ― водосховище, що постачає воду на Донеччину.

Друга місія гуманітарної допомоги була в місті Ізюм (тоді там був штаб АТО). А цього року зі зведеним загоном працівників міліції я побував у місті Краматорськ ― несли чергування на блокпостах. Провели разом цілу ротацію ― 30 днів.

Жили правоохоронці в гуртожитку і по черзі заступали на добові чергування на блокпостах. З ними ― й капелан. Теж у військовій формі, але без зброї.

― У складі військовослужбовців я провів 15 бойових чергувань. Моя місія була і духовна (спілкування з бійцями, спільна молитва), і практична ― приготування їжі, рубання дров, догляд за територією. Хотілося допомогти хлопцям комфортніше нести своє чергування, ― розповідає священик.

На запитання, з якими проблемами найчастіше зверталися до нього там, на війні, отець Олександр каже, приходили хлопці з різними тривогами, ставили питання про віру і духовне життя, просили сімейних порад.

― Стан війни по-іншому все доносить до людини. Щодо переживань і покаянних почуттів ― є хлопці, які носять у собі тягар убивств. Ми старалися розібрати кожну ситуацію.

Якщо є ворог, який вбиває твоїх рідних і близьких, твоїх побратимів, то ти захищаєш їхні життя. Хоча поведінка воїна ― це поведінка доброго християнина, він повинен пам’ятати про це, тримаючи у руках зброю. А ще солдат є миротворцем, його покликання ― нести мир, передати його через свою присутність.

«Рідна мати…» під гітару

Для ближчого спілкування з Господом у гуртожитку в Краматорську облаштували молитовний куточок. Тут збиралися на спільну молитву, запалювали свічки.

Місце для молитви мали і в землянках на блокпостах. Бо так душі ставало легше. Хоч переживань було вдосталь: навколо сновигали тисячі диверсантів, снаряди летіли по житлових кварталах, гинули мирні жителі.

Священик розповідає, як мешканці Краматорська дякували хлопцям за те, що стали на їхній захист, як зносили різні гостинці, аби почастувати бійців, навіть торти пекли.

― Там люди досить позитивно настроєні до України. Я особисто не бачив жодного негативного ставлення і не чув поганих висловлювань у бік держави та військових.

Хоча після від’їзду на душі залишилася дуже велика печаль. Тому що ми приїхали, пожили в таких умовах певний час і поїхали. А люди там залишилися ― без житла, в постійному страху. Вони виснажені війною.

А взагалі, запам’яталося чимало позитивних моментів. Батюшка згадує здивовані очі місцевих дівчат та жіночок, які минали блокпости 8 березня ― на честь свята хлопці дарували їм тюльпани та котики.

А ще, як біля гуртожитку стояла місцева молодь і під гітару наспівувала своїх пісень. Отець Олександр попросив у них музичний інструмент й заспівав… «Рідна мати моя».

Мелодія до сліз сколихнула і східняків, і солдатів. Тож коли волинська команда уже готувалася до від’їзду додому, військовослужбовці своєму духовному наставнику підготували сюрприз ― подарували гітару на спогад про їхню спільну службу.

За матеріалами сайту Волинської єпархії УПЦ

Волинська єпархія
протоієрей Олександр Мазурак
капеланська служба
капелланство
священник на войне

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1663

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар