Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Волинська єпархія захищатиме своїх вірян у суді: через наклеп з боку місцевого очільника УПЦ (КП)

Версия для печатиВерсия для печати
13 березня 2015 | Церква і держава

Днями кілька волинських інтернет-видань повідомили, що в Луцьку під час заходів з нагоди вшанування пам’яті Тараса Шевченка очільник Волинської єпархії УПЦ (КП) митрополит Михаїл виступив із заявою, в якій назвав священиків УПЦ «сепаратистами в рясах», а вірян ― «холопами».

При цьому він виступив із завідомо неправдивою інформацією, начебто священики УПЦ не відспівують загиблих воїнів та не присутні на панахидах. Більше того, митрополит Михаїл зазначив, що УПЦ начебто передала Росії свої кримські єпархії...

«Сказане митрополитом Михаїлом ― це не просто свідома неправда. Сказане ним містить ознаки як адміністративних правопорушень, так і злочинів. По-перше, це наклеп. По-друге, це публічна образа. По-третє ― це розпалювання релігійної ворожнечі», — йдеться у повідомленні прес-служби Волинської єпархії.

Тому уповноважені представники Волинської єпархії Української Православної Церкви звертатимуться до прокуратури та Служби безпеки України з метою проведення відповідної перевірки за зазначеними фактами.

Понад 100 тис.грн. відвезли сиротинцям Донеччини волинські священики

До посилених молитов за мир в Україні та за упокій загиблих воїнів і мешканців Маріуполя закликав Волинський митрополит

300 тис.грн. зібрано під час благодійної акції в Луцьку дітям-сиротам, батьки яких загинули в АТО

Медикаментів на 10 тис.грн. зібрали священики ВОЛИНСЬКОЇ єпархії для військового шпиталю

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ! Загиблого під Іловайськом бійця проводжали на Волині в останню путь всім селом

Волинська єпархія УПЦ спростовує усю інформацію, яку наводив у своїй заяві очільник Волинської єпархії УПЦ (КП). Зокрема, 11 березня цього року у Києво-Печерській Лаврі відбулася офіційна прес-конференція, на якій було документально підтверджено, що кримські єпархії і надалі перебувають у складі Української Православної Церкви.

Якщо аналізувати решту інформації від митрополита Михаїла, то вона теж є завідомо неправдивою. Священики УПЦ завжди відспівують воїнів, коли їхні рідні і близькі звертаються з таким проханням, на кожній Літургії звершують молитву за владу та військо України. Більш того, Церква не могла б не відспівувати своїх парафіян, а серед воїнів є чимала кількість наших вірних.

Священики та миряни Української Православної Церкви постійно допомагають українському війську, а також вимушеним переселенцям. Тому звинувачувати наших вірних у тому, що вони є «холопами», «меншовартісними», «антихристами» просто аморально.

Прикриваючись воїнами АТО та намагаючись їх немовби «привласнити» собі, митрополит Михаїл ображає тих реальних бійців, які є нашими вірянами, оскільки він у них бачить «антихристів».

Враховуючи викладені факти, закликаємо митрополита Михаїла принести офіційні публічні вибачення за свої слова. Окрім того, за фактом його заяви Волинська єпархія Української Православної Церкви звертатиметься до правоохоронних органів.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Волинська єпархія

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2124

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар