Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Волинь у жалобі: в Луцьку прощаються з відомим духівником і одним із найстарших кліриків протоієреєм Валентином Негодою

Версия для печатиВерсия для печати
30 жовтня 2015 | Події

У п’ятницю, 30 жовтня, в Луцьку прощалися з протоієреєм Валентином Негодою — довголітнім служителем Православної Церкви на Волині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Протоієрей Валентин Негода. Некролог

Вранці о 8.00 було звершено Божественну літургію і чин похорону священика.

Отець Валентин відійшов до Господа 29 жовтня 2015 у віці 86 років.

У ніч на 30 жовтня в луцькому Пантелеімонівському храмі, де перебувало тіло новопреставленого протоієрея Валентина Негоди, була відслужена заупокійна Божественна літургія, яку очолив речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук у співслужінні священнослужителів.

Свого часу він  ніс послух паламаря у  Свято-Феодосіївському храмі Луцька, де служив настоятелем спочилий батюшка. Нині ж він, духовне чадо і вихованець новопреставленого, підносив перед Престолом молитву за спокій безмертної душі свого духовного наставника.

Щирі молитви підносять і численні духовні діти новоспочилого пастиря, яких у Луцьку, та й на Волині, чимало.

Після Літургії священнослужителі відслужили Панахиду.

Затим тіло спочилого у супроводі пасхальних пісне співів було перенесено до Свято-Покровського кафедрального храму Луцька.

«Ми всі відчуваємо невимовний сум, бо втратили близьку і дорогу нам людину. Але ми знаємо, що зараз наш дорогий батюшка є у Вічності з Богом, до Якого він прагнув усе життя. А його життя є прикладом для нас, прикладом того, як потрібно жити. Отче Валентине, моліть за нас перед Престолом Всевишнього, за нашу Батьківщину, за наше майбуття!» – сказав отець Валентин Марчук.

***

«Я знав отця Валентина як справжнього Пастиря, чуйну та вірну Христу і Церкві людину, вірну до останнього, — написав про новопреставленого диякон Тарас Футрук на своїй сторінці в фейсбук. — Цей священик став прикладом для десятків нинішніх видатних єпископів, протоієреїв, дияконів.

Багато отцю Валентину довелося перетерпіти в дев’яності, коли був силою відібраний Свято-Феодосіївський храм.

«Побачивши все те беззаконня, що чинилось на порозі храму, лишалось тільки молитись до Всевишнього. Я, будучи оточений людьми, впав на коліна та почав читати акафіст святому Серафиму Саровському. Мене одразу ж звалили на землю та почали бити.

Били страшно, але Бог був з нами. Мене били, проте болі я не відчував, таке враження, ніби били по м’ячу, їх побої ніби відбивались від мого тіла.

Били по руках, ногах, голові, був страшенний крик. Мене витягнули за ворота церковного подвір’я, де міліціонер взяв мене у свій автомобіль та відвіз додому. Зайшовши в дім, я побачив, що у мене з голови було вирване пасмо волосся. Я відчув слабкість та приліг на ліжко, почали боліти ноги, все тіло. Так і закінчилось моє служіння у храмі на честь святителя Феодосія Чернігівського».

Тепер Отцю Валентину нічого не болить, нічого не турбує. Лише він і Господь.

Хай Всевишній упокоїть отця у Своїх оселях, де Він знайде вічний спокій і Царство Боже, до якого йшов і прагнув протягом свого нелегкого життєвого шляху.

А нам що? Молитися за упокій його душі і вчитися. Навіть після смерті батюшка проповідує, проповідує прикладом свого життя і своєю вірою та вірністю Господу.

Вічна пам’ять!»

***

«Сьогодні день Ангела отця Лонгіна (Чернухи), і якраз сьогодні ще один Ангел пішов до Бога — отець Валентин Негода. Вірю, що вони обоє біля Отця Небесного», — написала на своїй сторінці в фейсбук матінка Олена Марчук.

За матеріалами сайту Волинської єпархії

Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
протоієрей Валентин Негода
спочилі

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2863

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар