Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВОЛИНЬ. Соціальний центр у кожній парафії: новий проект на допомогу сиротам – результат перших домовленостей єпархії та Уповноваженого Президента з прав дитини (ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати
11 листопада 2013 | Наталія Малімон | Сім’я

За ініціативи Волинської єпархії УПЦ та з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира 10 листопада в усіх храмах України молилися за здоров'я сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На молебні у Покровському храмі Луцька разом з вірянами і митрополитом Волинським і Луцьким Ніфонтом підносили свою молитву до Господа Уповноважений Президента України у справах дітей Юрій Павленко, голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, луцький міський голова Микола Романюк.

Читайте також: 10 листопада у храмах Української Православної Церкви звучала молитва за сиріт. Ініціатор - Волинська єпархія

Допомога дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, сприяння усиновленню та соціальна робота із родинами, які опинились у складних життєвих обставинах – були головними темами наради, яку провели митрополит Ніфонт, Юрій Павленко та очільники краю та міста.

До речі, Уповноважений у справах дітей неодноразово відзначав, що його приїзд на Волинь і зустріч з керівниками влади та представниками релігійних організацій стали можливими завдяки зацікавленню місіонерською та благодійною діяльністю Волинської єпархії УПЦ.

А починалася ця співпраця зі знайомства з протоієреєм Валентином Марчуком, котра відбулася під час зустрічі Юрія Павленка з учасниками VIII ФестЗМІ православних у Києво-Печерській Лаврі.

«У справі захисту сиріт та підтримки людей, які звалили на свої плечі важкий хрест їхньої опіки, у держави та Церкви дуже багато спільного», – зауважив Юрій Павленко. – Церква потрібна сьогодні державі насамперед тому, що у ній збереглися, образно кажучи, технології спасіння родини: християнські мораль та милосердя, котрих так нині потребує наше суспільство».

Тому за ініціативи протоієрея Валентина Марчука і Уповноваженого Президента у справах дітей Юрія Павленка з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та митрополита Волинського і Луцького Ніфонта Волинська єпархія розпочинає пілотний проект: кожна парафія має стати своєрідним соціальним центром.

Суть полягає в тому, щоб допомогти соціальному працівнику. Справа реалізовуватиметься так: в Луцьку є певний священик, настоятель місцевої парафії, який разом із соціальним працівником буде опікуватись «проблемними» родинами, допомагатимуть і прийомним сім’ям.

Також читайте: Подвійне вбивство у прийомній сім’ї на Дніпропетровщині: "кто виноват и что делать?"

Трагедия в приемной семье на Днепропетровщине – повод задуматься 

Звичайно, священик та волонтери, яких він об'єднає, не замінять соціального працівника, проте стануть йому підтримкою. Підтримкою тим соціально незахищеним людям, яким потрібна допомога матеріальна – від держави, але не менш потрібна і духовна підтримка – від Церкви.

Розмова у кабінеті митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, а потім – і на засіданні Волинської ради Церков – була обопільно корисною. Питання, як поєднати зусилля чиновників та священнослужителів у спільній соціальній роботі, захисті прав дітей отримало вже й певні відповіді.

Волинська ж єпархія відзначила зусилля Уповноваженого Президента України у справах дітей Юрія Павленка у співпраці з Церквою медаллю Волинської ікони Богоматері. Йому також вручено святий образ Волинської Богоматері та факсимільні видання Луцького Євангелія і Луцького Псалтиря XIV ст.

***

До речі, Волинська область приємно вразила Уповноваженого Президента України у справах дітей не тільки ставленням до сирітства: наразі щомісяця зменшується кількість сиріт в інтернатах, їх беруть у родини. А й тим, що місцева влада має підтримку у цьому питанні у Волинської єпархії Української Православної Церкви.

За словами отця Валентина Марчука, раніше кошти, які жертвували люди під час благодійних концертів, у Волинській єпархії розподіляли між сиротинцями. Зараз головна «стратегія» – пошук родин для дітей, позбавлених батьківської опіки і підтримка тих сімей, які добровільно взяли на свої плечі нелегкий хрест виховання чужої по крові дитини. А виховання на християнських цінностях тільки зміцнить суспільство, яке отримає християн і добрих громадян для держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотовиставка про сімейні цінності відкрилася у Луцьку в День молитви за сиріт. Чи є зв'язок?

Приклади, що надихають: на Хмельниччині буде сиротинець точно такий, як в Банченах

НИФОНТ (Солодуха), митрополит Волинський і Луцький
Волинська єпархія
протоієрей Валентин Марчук
Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко
діти-сироти
сім’я
дома семейного типа

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4506

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар