Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Власна писанка до Великодня: галерея «Соборна» запрошує на майстер-класи з писанкарства. Останній – цієї суботи

Версия для печатиВерсия для печати
10 квітня 2014 | Мистецтво | Архів

Галерея «Соборна» запрошує на професійні майстер-класи з писанкарства «Візерунки Великодня». У програмі – вивчення тонкощів писанкарства, традиції та особливості, розпис власної писанки до Великодня. Арт–проект «Соборна писанка» присвячений святкуванню Пасхи.

Останнє заняття цієї суботи - 12 квітня. Початок – о 13.00 і 14.30.

Реєстрація обов’язкова. Тел. для довідок: 529-03-59

«Зважаючи на фізичні особливості шкаралупи яйця, середньовічні писанки до наших днів не збереглися, – розповідає координатор проекту, менеджер виставкової зали галерея «Соборна» Інна Брич. – Однак масове розписування яєць в Україні існувало протягом століть. У XIX ст. писанкарство у різних художніх варіантах побутувало на всій території України, про що свідчать давні колекції українських писанок у музеях Києва, Лубен, Львова, Кракова, Варшави, Брно. Найдавніші писанки зберігаються у фондах Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України і походять зі сіл Острів (1882 р., Львівщина), Слобідка (1891 р., Поділля) та ін.».

Своєрідні місцеві відміни писанкарства існували і на початку XX ст. Розрізняють писанки Подніпров’я, Слобожанщини, Полісся, Поділля, Бойківщини, Гуцульщини, Лемківщини тощо. На Слобожанщині й Покутті поширені крапанки, на Бойківщині й Лемківщині — так звані шпилькові й крапанки.

Писанки виготовляли навесні, перед Великоднем, малювали їх сільські дівчата й жінки, монастирські ченці й іконописці, міські панночки, пекарі… Тому й техніка декорування різнилася. На селі яйця фарбували в один колір, інколи продряпували візерунки, орнаментували воском і фарбували у кілька кольорів, тоді як у місті вдавалися до різних штучних способів — наклеювали шматки кольорового паперу, фольги, тканини, нитки тощо. Писанки переважно виготовляли для себе і лише зрідка – для продажу на ярмарку.

soborna.church.ua

Інна Брич
галерея «Соборная» УПЦ
великодня писанка
писанкарство

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2907

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар