Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Вітаємо з Днем Перемоги!

Версия для печатиВерсия для печати

Мир вам, шановні брати й сестри!

Сьогодні це побажання звучить по-особливому актуально, і не тільки з огляду на ситуацію в країні. Адже нині ми вітаємо усіх зі світлим та святим Днем Великої Перемоги, промовляючи саме ті слова, якими віруючі вітали одне одного травневими днями далекого 1945 року – Христос воскрес!

 Когда закончится Вторая мировая? - шеф-редактор портала «Православие в Украине» протоиерей Георгий Коваленко

***

«Немає більшої любові, ніж та, коли хто душу свою — тобто життя своє — покладе за друзів своїх». Так вчить Господь наш Іісус Христос.

Цими днями ми віддаємо данину пам’яті тим, хто поклав своє життя за інших під час Другої Світової та Великої Вітчизняної.

Церква закликала вірян до особливої молитви у дні 8 та 9 травня. У День Перемоги о 12:00 відбудеться передзвін

Уже багато років поспіль 9 травня в наших храмах лунають особливі молитви за всіх, хто загинув на цій війні... Так ми виявляємо свою любов до спочилих — турботою про їхні безсмертні душі, згадуючи усіх під час Безкровної Жертви на Літургії.

Православна Церква вшановує цей святий день як День Перемоги життя над смертю, як час, коли скінчилося найбільше кровопролиття в історії людства. Друга Світова стала страшним духовним уроком усім наступним поколінням, красномовним прикладом зла, на яке здібне людство без Бога.

***

Попри репресії з боку атеїстичної влади, Православна Церква з перших днів війни закликала народ на захист рідної землі. Звернення «Браття і сестри!» спочатку пролунало з церковних амвонів, а вже потім – з гучномовців державного радіо.

Від першого і до останнього дня війни Православна Церква благословляла воїнів, збирала кошти на потреби фронту, формувала танкові колони та ескадрильї літаків.

Разом з народом Церква потерпала від голоду в блокадному Ленінграді, рятувала від розстрілів у Київському Бабиному Яру, гинула в концтаборах, лежала в руїнах від бомб та снарядів. І жодного дня не припиняла палку молитву, наближаючи нею Перемогу.

***

Війна – це завжди біда, поламані долі, скалічені життя. Тому завжди в дні священного свята Перемоги разом із посмішками щастя котиться по щоці сльоза пам’яті…

Скільки тих, що лягли в землю в перший свій день на фронті...  

Скільки тих, хто загинув за мить до Перемоги…

Скільки таких, кому не було куди повертатись, адже рідні їхні загинули у кривавому вихорі війни…

Дневник 20-летней девушки-снайпера, погибшей в январе 1945-го…

Як збагнути біль тих, кого вже після перемоги над ворогом було кинуто через наклепи за колючі дроти вже своїми, і кому довелося помирати двічі – спочатку на війні, потім — у концтаборах на Батьківщині…

Пам’ятаймо про них, та не забуваймо – безсмертний не лише подвиг, безсмертна і душа тих, хто через страждання та біль залишив земне буття. А на нас покладено місію молитися про дарування усім жертвам війни Царства Небесного. Вічна їм пам’ять!

***

Вітаючи усіх зі світлим Днем Перемоги у війні, хочемо побажати: завжди перемагаймо зло в своєму серці добром і любов’ю – тоді, за допомогою Воскреслого Христа, ми зможемо подолати навіть саму смерть!

Христос воскрес!

Фото — Максим Сидоренко

Читайте також:

День Победы
Велика Вітчизняна війна
ветерани

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2299

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар