Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВІТАЄМО всіх християн, які святкують Різдво Христове за Новоюліанським календарем – 25 грудня!

Версия для печатиВерсия для печати
24 грудня 2013 | Події

Уже завтра, 25 грудня, християни, які живуть за Новоюліанським календарем, переживатимуть особливу духовну радість від Народження Христа Спасителя.

Цього дня тисячі паломників і туристів з усього світу з’їжджаються у Віфлеємі – місті Різдва Спасителя світу цього. Опівночі у храмі Різдва Христового, що на місці де й народилось Богонемовля, проходить традиційне святкове богослужіння.

11 Помісних Православних Церков світу, включаючи Константинопольську (крім Афону), Антіохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську і Елладську, Албанську, Польську, Церкву Чеських земель і Словаччини, Церкву в Америці, святкують Різдво Христове саме в ніч з 24 на 25 грудня. А все тому, що вони користуються так названим Новоюліанським календарем, який був прийнятий ними на початку ХХ століття й який до 2800 року буде повністю співпадати з Григоріанським.  

Натомість Україна, Росія, Білорусь, Ізраїль, Сербія, Грузія відзначатимуть свято Різдва 7 січня, за Юліанським календарем.

Однак слід зауважити, що різниця в календарях не змінює самого сенсу свята Різдва, адже немає Христа грецького, румунського чи українського. Христос – один, а ми – Його діти.

Про те, як святкують Різдво Христове в Італії, Ізраїлі та Україні, а зокрема у Віфлеємі, Римі, Неаполі, Києві та в гірських Карпатах – дивіться документальний фільм виробництва Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ «РІЗДВО».  

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нельзя говорить о том, что Рождество 25 декабря – католическое, а 7 января – православное – епископ Филарет (Зверев)
Різдво Христове

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4462

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар