Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Вітаємо! Волонтери Іонинської «молодіжки» — Олександр та Катерина — обвінчалися в Кафедральному соборі

Версия для печатиВерсия для печати
16 лютого 2015 | Сім’я

8 лютого у Кафедральному соборі на честь Воскресіння Христового УПЦ, що будується в Києві, в черговий раз було створено нову сім’ю — Своєю милістю Господь благословив прекрасних людей — молодих волонтерів Олександра Агєєва та Катерину Матвійчук.

 

Цього дня у молитовному стоянні перед Богом у соборному служінні перші кроки новоствореній сім’ї допоміг зробити Голова Парафіяльної ради Кафедрального собору єпископ Бородянський Варсонофій.

Як сказав святитель Філарет, «Шлюб є таїнство, в якому, при вільній обіцянці нареченим і нареченою взаємної їх подружньої вірності перед священиком і Церквою, благословляється їх подружній союз – в образ духовного союзу Христа з Церквою, проситься їм благодать чистої однодушності до благословенного народження і християнського виховання дітей».

В цей важливий момент молоду пару прийшли підтримати рідні та друзі. В храмі панувала піднесена святкова атмосфера, в повітрі витав молитовний спокій, адже всі з трепетом в серцях, споглядаючи на ікони на олтарі, соборно молились, що Бог Своєю милостивою рукою послав благодать любові на цю сім’ю.
Особливо духовної атмосфери надав клірос Свято-Андріє-Володимирського храму.

Триразове осінення хресним знаменням і вручення нареченому і нареченій засвічених свічок є початком духовного торжества. Запалені свічки знаменують гарячу любов наречених, їх чистоту і присутню в цей момент Божу благодать. Після возгласу «Благословен Бог наш» обличчя людей у храмі набули особливої серйозності, уважності та духовного піднесення, кожен міг відчути важливість цієї урочистої миті, від якої залежить все подальше життя подружньої пари.

Перша молитва Святої Церкви за молодих – про їх благословення та спасіння. Владика Варсонофій підніс молитву до Господа, щоб Він Сам благословив наречених на всяку добру справу. Потім архієрей, подавши мир усім, велить нареченому і нареченій і всім присутнім у храмі схилити голови перед Господом, в очікуванні духовного благословення, а сам таємно читає молитву до Господа Ісуса Христа, Нареченого Святої Церкви, яку Він обручив Собі.

Після цього єпископ Варсонофій обручив пару обручками, які є символом нерозривного, вічного союзу між нареченим і нареченою. Пара міняється обручками в знак своєї жертовної любові та відданості. Після молитви владики завершується заручення і починається власне Вінчання.

Наречені з запаленими свічками урочисто виходять на середину храму та стають на рушник. Перед обличчям всієї Церкви вони ще раз підтверджують своє вільне бажання вступити в шлюб. Лише після цього літургійним возгласом «Благословенно Царство…» розпочинається чин Вінчання. Після коротких ектеній та трьох великих молитов про благословення наречених, настає найсвятіший момент Таїнства: єпископ вінчає нареченого та наречену шлюбними вінцями та зі словами «Господи наш, славою и честью венчай их» тричі благословляє молодих.

Запалені свічки, вінці, вишитий рушник, спільна чаша, читання Євангелія, обхід навколо аналою – все показує молодим, як повинна горіти їхня любов, як разом вони мають ділити радість і смуток на спільному життєвому шляху.

В кінці Таїнства єпископ Варсонофій вручив парі ікони – нареченому образ Спасителя, а нареченій – Пресвятої Богородиці, та звернувся з архіпастирським напутнім словом. Отримавши важливі настанови для подружнього життя, Олександр та Катерина вже як чоловік та дружина прийняли вітання від рідних та близьких.

Після урочистої церемонії розділити радість створення сім’ї друзі наречених в родинному колі зібралися у галереї «Соборна», яка вже стала для багатьох молодих людей нашої столиці немовби другим домом. Адже тут вони мають можливість зустрітися на різноманітних корисних заходах, в тому числі на духовних бесідах зі священиками з різних куточків Київської єпархії на тему «Як створити міцну сім’ю», що проходять раз на місяць. До речі, Олександр та Катерина є їх постійними відвідувачами і з перших кроків підготовки до Таїнства Вінчання і створення сім’ї черпають і знання про сімейне життя.

В галереї гості змогли поспілкуватися поближче та привітати молодих зі створенням сім’ї. Друзі наречених подарували вокальні виступи, веселі хороводи, частування, щоб свято запам’яталося на все життя, і щоб їхнє подружнє життя завжди було наповнене радощами.

Особливим місцем цього дня у галереї була фотозона, де друзі могли сфотографуватися на пам’ять з нареченими. Усім присутнім молодята подарували прекрасний весільний вальс, підготовлений за підтримки клубу бального танцю «Ренесанс».

Цього дня прозвучало безліч добрих побажань цій прекрасній парі. Гості раділи щастю наречених та щиро вітали їх з цією значущою подією їхнього життя. Від імені всього колективу Духовно-просвітницького центру молодих привітала його керівник Ксенія Зозуля, яка вручила парі ікону Божої Матері «Знамення», передану ще Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

ФОТОРЕПОРТАЖ

За матеріалами сайту soborna.church.ua

Берегите близких! Интервью с епископом Ионой об отпевании самоубиц и развенчаниях

Молодая православная семья: когда всё будет в порядке?

ТОП-17 питань стосовно ТАЇНСТВА ВІНЧАННЯ

ВАРСОНОФІЙ (Столяр), єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії
Таинство Венчания
сім’я
Ионинские молодежки

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2230

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар