Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Вітаємо православних журналістів з Днем радіо!

Версия для печатиВерсия для печати
07 травня 2015 | Події

7 травня 1895 року винахідник Олександр Попов продемонстрував світу перший радіоприймач.

Уже через кілька років радіозв’язок широко використовувався військовим і громадським флотом Росії і всього світу. П’ятдесятилітній ювілей відкриття радіо співпав із переможним завершенням війни над фашистською Німеччиною. Зважаючи на роль радіо в культурному й політичному житті суспільства, а також в обороні держави, у 1945 році було встановлене щорічне святкування сьомого травня як «Дня радіо».

Нині ми уже відзначаємо 70-й День радіо.

Вітаємо усіх православних журналістів з Днем радіо, адже радіопростір сучасної України — це і церковні радіопрограми. І хоча православних тем в радіоефірі звучить зовсім небагато, але ці теми — найголовніші. Про Бога, про Вічність, про спасіння душі.

Усі радіопрограми УПЦ – на сайт ФестЗМІ

Бажаємо Господньої допомоги всім трудівникам радіоефіру — протоієрею Валентину Марчуку з командою з Волинської єпархії, протоієрею Олександру Моничу з Мукачівської єпархії, протоієрею Валентину Гороховському з Херсонської єпархії, Любові Миколаївні Левкут з командою з Сарненської єпархії.

У Києві радіопрограми уже багато років готують і ведуть архімандрит Іоасаф (Перетятько), протоієрей Миколай Могильний та Анна Лелик.

протоієрей Миколай Могильний та Анна Лелик

І велику подяку висловлюємо тим людям, які вже багато років є головною підтримкою головних радіопроектів Української Православної Церкви.

єпископ Обухівський Іона (Черепанов)

Насамперед наміснику Київського Троїцького Іонинського монастиря єпископу Обухівському Іоні (Черепанову), адже саме завдяки йому майже 10 років існують і виходять в ефір на центральних радіостанціях програми «Православний календар», «В духовному вимірі», «Православний світ».

Постійну увагу радіопроектам завжди надавав протоієрей Георгій Коваленко — в минулому голова Синодального інформаційно-просвітницького, а нині — Синодального просвітницького відділу Української Православної Церкви. Окрім постійної участі в радіоефірах на центральних радіостанціях, він благословив створення інформаційної радіопрограми — про життя Церкви з вуст самої Церкви. Так з 2012 року в ефірі Українського радіо щотижня виходить радіопрограма «Православіє в Україні», до підготовки якої залучений весь колектив одноіменного інтернет-порталу.

Уже підготовлено 190 випусків, які можна послухати і в нашому розділі «РАДІО».

І окрему подяку висловлюємо беззмінному ведучому і головному редактору радіопрограм — протодиякону Миколаю Лисенку. Майже 10 років біля радіомікрофона готувати ЩОДЕННУ радіопрограму «Православний календар», щотижневі «В духовному вимірі», «Православний світ» та «Православіє в Україні». І при цьому жоден випуск не схожий на попередній, жодного слова не сказано механічно чи шаблонно, жодна тема не була банальною. Підготувати 5-хвилинний календар на кожен день займає 2-3 години чистого часу. А для слухача — це лише 5 хвилин, але хвилин потрібної, необхідної, можливо, найважливішої за весь цей день інформації.

Тож бажаємо усім православним радіожурналістам допомоги Божої, вдячного слухача та радіохвиль без перешкод. Зі святом!

Читайте і слухайте також:

ІОНА (Черепанов), єпископ Обухівський, вікарій Київської Митрополії
протодиякон Микола Лисенко
Протоиерей Георгий Коваленко
протоієрей Валентин Марчук
протоієрей олександр Монич
протоієрей Валентин Гороховський
Любов Левкут
архимандрит Иоасаф (Перетятько)
протоиерей Николай Могильный
Анна Лелик
День радіо
радіопрограма «Православіє в Україні»
радіопрограма «Православний календар»

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2146

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар