Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Випускники Літньої АЯшколи отримали перші дипломи за підписом… Анни Ярославни

Версия для печатиВерсия для печати
28 серпня 2017 | Репортаж

Подивитися пригодницький фільм, поїсти смаколиків, набігатися і навеселитися досхочу, шукаючи стародавній скарб... А ще — отримати дипломи із підписом самої Анни Ярославни, королеви Франції! Чим не план для проведення останнього заняття у Літній АЯшколі?

Саме так і відбулося закриття курсу «Культура від А до Я», який тривав у Школі Анни Ярославни під час літніх канікул — з червня по серпень.

З АЯшколою у серці: фоторепортаж із закриття курсу «Культура від А до Я»

Головна організаторка і ініціаторка проведення інтерактивів у Брамі Заборовського Анастасія Лиходій розповіла про це літо в Школі Анни Ярославни, а також про найближчі плани: чим порадує учнів АЯШколи ця осінь.

Анастасія Лиходій, керівник Школи Анни Ярославни

«27 серпня у Літній АЯшколі відбулося закриття. Діти з викладачами пройшли пробний, експериментальний курс, який називався «Культура від А до Я». Він був розрахований на висвітлення всієї культури — від первісних часів до ХХІ ст. Останні дві лекції було присвячено українській культурі, її історії та сучасності. Це були складні, новаторські лекції, які ми розробляли самостійно.

Діти виявилися молодцями, в них було стільки ентузіазму! Навіть у найбільшу спеку вони приїжджали до Софії Київської, займалися і з величезною радістю виконували всі наші завдання…»

Після перегляду пригодницького фільму від студії «Казка Продакшн» «Місія: помічники» усім учням Літньої АЯшколи вручили дипломи. Але тут не обійшлося без сюрпризів.

«Над дипломом попрацював наш дизайнер, — розповіла Анастасія. — І всі дипломи, крім мого підпису, засвідчує ще й справжній підпис Анни Ярославни». У дипломах зазначено, що діти тепер мають звання «культурно освічена дитина». «Нехай цей маленький диплом стане їхнім першим кроком, щаблем для подальшого розвитку», — побажала своїм підопічним Анастасія.

Від Національного заповідника подарунком до закриття Літньої АЯшколи стала екскурсія собором та історично-пригодницький квест із пошуком скарбів.

***

Щодо організаційної і навчальної складових, то тут вдячність слід висловити усім, хто підготував і втілив у життя цей тримісячний курс.

«Якби не команда наших спеціалістів, експертів та моїх помічників, — розповіла Анастасія Лиходій, — то не було б такого результату. Окрема подяка нашому адміністратору Дар’ї Гірман, а також Олександрі Кравченко, яка допомагала в організаторській роботі. Звісно, всім нашим лекторам. Це культурологи, історики, люди, які працюють з дітьми: Леонтій Кокін, Ірина Каштанюк, Анна Соловей, Марія Кононенко, Олександр Охріменко… Спасибі велике всім лекторам, які проводили у нас заняття. Їм дуже сподобалося співпрацювати із нами. Тож ми залучатимемо їх у нашій подальшій роботі».

І, звісно, все це було б неможливим, якби не Національний заповідник «Софія Київська». «По-перше, він надихає нас своєю красою і історією, — зізналася Анастасія. — По-друге, весь колектив заповідника, керівництво завжди дуже допомагають нам і підтримують нас. І нам це дуже приємно, це для нас величезна честь, бо ми ж і називаємось Школою Анни Ярославни. А однією з наших цілей є прагнення максимально розкрити все, що є в українській історії, сучасності, в наших культурі і традиціях. Але зробити це по-новому. І тут нам дуже допомагає співпраця із Національним заповідником . Тому що і їхні виставки, акції, програми теж розраховані саме на це. І ми щасливі, що ми у цих стінах».

Наслідком цієї співпраці стало почесне для Школи Анни Ярославни запрошення взяти участь у фестивалі «Княжа родина», який проходитиме на території заповідника 8-10 вересня цього року. Фест буде присвячено роду Ярослава Мудрого, його культурному спадку і зв’язкам із сучасними культурно-мистецькими, суспільними та історичними явищами.

Школа Анни Ярославни у рамках фестивалю проведе лекцію про святого князя Ярослава і його дочку Анну і представить виставу від театральної студії «Радощі».

***

Щодо планів на найближче майбутнє, то вже цієї осені, від 17 вересня, розпочинається новий курс лекцій. Це буде Школа Премудрості. Тут викладатимуть філософію, етику і естетику для дітей. Також учні з викладачами торкнуться на заняттях проблем толерантності, мультикультуралізму, релігійної тематики. До проведення занять, крім уже відомих фахівців, організатори залучать нових лекторів.

«Восени у нас відкривається іще одна нова програма — «АЯХудожник». Ми будемо вчити різні стилі малювання, опановувати нові підходи. Будемо малювати на підлозі, створювати постмодерні картини, вивчати українську стилістику... Думаю, нашим учням це цікаво. Адже головна наша ідея — подати навіть традиційний матеріал нестандартно і по-новому, щоб діти не нудилися і щоб у них від української історії, культури, мистецтва залишилося враження: «вау! круто!». Щоб ці ідеї і знання їх запалили і простимулювали вчитися далі, розвиватися і прагнути більшого», — поділася планами Анастасія.

***

А що думають про Літню АЯшколу самі діти, їхні батьки та викладачі?

Аля, 7 років

«Я була на двох останніх лекціях з історії української культури. Було цікаво. З нових і незрозумілих слів було, може, одне-два. А так усе було зрозуміло. Про свої літні заняття я розкажу друзям у школі. Узагалі тут гарно, мені подобається».

Юля Павлова, 8 років

«Я відвідала багато занять. І всі вони були улюбленими. Найбільше мені запам’ятався день, коли ми створювали незвичайних звірів. Треба було намалювати свого звіра, придумати йому назву і історію. У Школі на заняттях я знайшла нову подругу — Сашу».

Саша Калініна, 8 років

«Найбільше мені сподобався урок, на якому я познайомилася із Юлею. Це був театральний майстер-клас. Я виконувала роль древньогрецької богині Афіни. Можливо, я буду грати в театрі, бо мені це подобається».

Вікторія Павлова, мама Юлі

«Ми дізналися про ці лекції з Фейсбука. І вирішили прийти. Прийшли перший раз — нам дуже сподобалося. Тоді другий, третій…

Тут дуже гарна подача матеріалу, тому що використовуються сучасні технології, дітям цікавий саме інтерактивний формат. Є багато такого, чого у школі діти не вивчають. Спершу щось було складно запам’ятати. Але я стала помічати, що згодом донька пригадувала і факти, і терміни, які почула на лекціях».

Вікторія вже планує приводити доньку на заняття і восени.

«Іще скажу про майстер-клас із вокалу. У музичній школі, куди ходить Юля, нам сказали, що вокальних здібностей у дитини немає. Але тут на заняттях Анастасією Ревякіною голос у дитини відкрився, почав проявлятися. Їй поставили дихання, показали, як правильно працювати з діафрагмою — і пішов прогрес. Тож будемо намагатися приходити і на вокал».

Батьки вдячні і Школі Анни Ярославни, і Софійському заповіднику за такі можливості для  розвитку дітей.

«Тут, у Брамі, дуже гарне місце для занять, якась благодатна і навіть велична атмосфера. Все це впливає і на дітей. Тільки один раз я бачила, щоб вони бігали і бешкетували. Крім того, це дуже доступно фінансово. А головне — тут відбувається безумовний розвиток дитини».

***

Ірина Каштанюк, культуролог, викладач Літньої АЯшколи

«Літо було цікавим, насиченим. Мені було комфортно працювати, тому що тут вітається індивідуальний підхід, а це завжди цікаво для викладача. Ми самі створювали програми. Теми були усебічними, але ми обирали цікаве для дітей, доступне для їхнього сприйняття.

Я намагалася брати глобальні терміни, поняття і пояснювати їх простими словами. Була віддача від дітей і навіть питання від батьків.

На заняттях у нас вільна атмосфера, ми обговорюємо усе. Це давало можливість діткам краще зрозуміти тему, а мені — відчути, що цікаво і потрібно їм.

Кожну лекцію я починала з того, що ми толерантно спілкуємося між собою. Зокрема, на лекції з гуманізму ми з’ясовували, що таке бути гуманним, толерантним. І своїм прикладом підтверджували таку поведінку прямо на занятті. І це, як на мене, є найважливішим, бо діти змогли застосувати на практиці отримані знання.

Окремо хочеться сказати, що сюди приводять дітей ті батьки, які зацікавлені в тому, щоб діти зростали, розвивалися, ставали мудрими, інтелігентними, вихованими, розумними людьми, громадянами нашої країни. Діти всотують досвід наших пращурів, чують історію (а нам є, чим пишатися). І якщо діти будуть про все це чути і знати, то потім будуть формуватися і діяти, як достойні і мудрі люди, бо нам є на кого рівнятися».

Підготували Вікторія Кочубей та Анна Власенко

Анастасія Лиходій
Школа Анни Ярославни
Літня АЯшкола

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1234

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар