Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВІННИЦЯ. Миколаївському храму повернуто раритетну ікону, вивезену під час Другої світової до Німеччини

Версия для печатиВерсия для печати
24 грудня 2013 | Церква і держава

Передача Миколаївському храму (м. Могилів-Подільський) однієї з чотирьох старовинних ікон, вивезених під час Другої світової війни, відбулася 20 грудня, повідомляє сайт Вінницької ОДА.

Ікона Божої Матері тривалий час зберігалась в родині громадянина ФРН Айкне Реренера, й після тривалого перебування у Німеччині ікона повернулася на Україну. Про це зокрема повідомили в Міністерстві культури України.

«До Міністерства культури звернулося Посольство України у Німеччині з інформацією про те, що громадянин ФРН Айкне Реренер має намір передати до України ікону Божої Матері, —  розповів заступник директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкультури Віктор Вечерський. — Імовірно ця ікона належала церкві в ім’я св. Миколая м. Могилів-Подільський і була вивезена під час Другої світової війни до Німеччини, де її і придбав батько А. Ререна – колишній солдат "Вермахту"».

У церемонії передачі взяли участь особисто Айкне Реренер, керівник відділу культури, освіти та меншин Посольства ФРН в Україні Дірк Лехельт; представники української та вінницької влади й духовенство області.

Айкне Реренер – громадянин Німеччини, його батько у роки війни був офіцером Вермахту, воював на Східному фронті. Весною 1944 р. доля його занесла до Могилева-Подільського, де він придбав ікону Тихвінської Богородиці. Офіцеру вдалося зберегти ікону, яка після війни в його родині стала сімейною реліквією.

Вже на порозі смерті колишній офіцер німецької армії наказав своєму сину повернути її справжнім господарям. І ось тепер вже на схилі літ Айке Ререн, пам`ятаючи заповіт батька, привіз реліквію до Могилів-Подільського і передав її служителям Миколаївського храму.

Свято-Миколаївська церква збудована у XVIII ст. У часи Великої Вітчизняної війни церква втратила чотири ікони, одну повернули, а доля ще трьох – невідома.

Керівництво Могилів-Подільського району, духовенство Української Православної Церкви та парафіяни храму подякували пану Реренеру та всім, хто доклав зусиль у збереженні та повернені святині до своєї історичної Батьківщини.

Захід відбувся за сприяння та підтримки Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, Вінницької обласної державної адміністрації, Служби зовнішньої розвідки України, Могилів-Подільської районної державної адміністрації, Могилів-Подільської міської ради та Могилів-Подільської єпархії УПЦ.

Миколаївський храм

Миколаївський храм у Могилів-Подільському

Могилів-Подільська єпархія
святитель Николай Чудотворец

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2354

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар