Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Скельний Лядовський монастир святкував 1000-ліття (ВІДЕО)

Версия для печатиВерсия для печати

Сьомим чудом Вінниччини називають Лядовський Усікновенський монастир, розташований на високих крейдяних кручах, де б’ють джерела цілющої солодкої води.

Це місце завжди привертало увагу пілігримів.

За переказами, саме тут знаходився перший печерний скит, заснований 1000 років тому преподобним Антонієм Печерським, і перший християнський монастир у краї. І цього року обитель гучно відзначає ювілей свого заснування.

Історик, автор-укладач довідника "Монастирі України" Владислав Дятлов розповідає про історичні передумови цього святкування.

«Нынешний юбилей основывается на версии о так называемом двукратном хождении преподобного Антония Киево-Печерского на Афон. В отличии от более древней «Повести временних лет», которая сообщает о единственном путешествии преподобного подвижника на Афон, в ряде более поздних источников появляется информация о том, что подобных визитов было два. При этом в первый раз преподобный Антоний вернулся на Русь в 1013 году, и лишь при втором возвращении, в 1051 году, основал Киево-Печерскую Лавру.

Как известно, Лядово лежит между Афоном и средним Преднипровьем, отсюда в XIX веки и родилось местное народное предание, о том, что по пути на Русь, подвижник временно обитал в скале над Днестром».

За час свого існування обитель не набула великого багатства і відзначалась тільки аскетичністю життя її насельників. Цьому сприяло і розташування високо в горах, і суворе дотримання афонських традицій. За однією з яких навіть назва монастиря була присвячена святу, в яке по статуту Церкви було покладено строгий піст. Перший і головний печерний храм Лядовського монастиря було освячено на честь Усікновення глави Іоанна Предтечі. І за прикладом свого покровителя у монастирі жили монахи-відлюдники, які мало їли та мало спали, а увесь час підносили до Бога свої молитви.

Лядово

Єдиним стародавнім монастирським літописом, що зберігся до наших днів є величезний монумент – необтесана брила вапняку, покрита стародавніми написами, які висікали відвідувачі монастиря.

А перша документальна згадка про обитель датована 1649 роком: «З-під Могильова міста Лядовського монастиря святого пророка Іоанна Предтечі ігумен Павло, та з ним чорний піп Никифор, та служки монастирські два» направилися з посланням від гетьмана Богдана Хмельницького до патріарха Паісія, щоб просити заступництва за Україну.

У різні часи обителі, так само, як і краю, загрожували то турки, то католики. І тільки у 18 столітті Лядовський монастир знову повернули Православній Церкві.

Поступово тут стало відроджуватися чернече життя, а монастир перетворився ще й у господарський центр Поділля.

На головне престольне свято – Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна сюди з’їжджатися не тільки паломники, а й крамарі, селяни для того, щоб помолитися та отримати благословення на труди. Про Лядовський ярмарок відомо було далеко за межами Вінницького краю.

За часів більшовицького режиму обитель була зруйнована вщент і відроджуватися почала тільки у 1998 році, з приходом сюди ще одного монаха з іменем Антоній, який разом із братією, цього разу, прибув з Почаївської Лаври.

игумен Антоний

Святкуванню ювілею 1000-літнього заснування обителі передували роботи по її капітальному відновленню.

Читайте також: РЕПОРТАЖ. Лядовському монастирю скоро 1000 років. Як готуються до ювілею?

У день престольного свята обителі, святкова Літургія була відслужена прямо на березі Дністра. Так торжества в честь ювілею – розпочалися!

 

 

Вінницька єпархія
Усікновенський скельний чоловічий монастир (Могилів-Подільська єпархія)
Преподобний Антоній Печерський († 1073)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
4014

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар