Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Відтепер право засуджених на таємницю сповіді захищено законом

Версия для печатиВерсия для печати
18 травня 2015 | В’язниці

14 травня Верховна Рада України прийняла закон про діяльність священиків-капеланів в органах і установах пенітенціарної системи щодо здійснення душпастирської опіки серед заарештованих і засуджених.

Законопроект № 1154 підтримали 231 народний депутат, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Закон встановлює, що зустрічі священнослужителів (капеланів) із засудженими надаються у час, вільний від роботи (навчання) засуджених без обмеження кількості зустрічей. Подібна норма запроваджується також для осіб, арештованих на час проведення слідчих дій у кримінальних справах.

Для координації заходів душпастирської опіки засуджених центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, створить дорадчий орган, до складу якого будуть включені представники Української Православної Церкви та інших релігійних організацій.

Парламент також врахував пропозиції священнослужителів-капеланів щодо необхідності законодавчого забезпечення права арештованих і засуджених на таємницю сповіді.

Відтак, до Кримінально-виконавчого кодексу України та Закону України «Про попереднє ув’язнення» внесено таке доповнення:
«Таємниця сповіді є недоторканною і охороняється законом.

Забороняється оприлюднювати, фіксувати технічними засобами та відтворювати будь-яку інформацію, отриману зі сповіді.

Відомості, отримані зі сповіді не можуть бути предметом досудового розслідування, досудового слідства чи кримінального провадження, використовуватися як доказ.

Ніхто в жодному разі не може допитувати священнослужителя, перекладача чи іншу особу з питань, пов’язаних з конфіденційністю сповіді".

За матеріалами сайту ІРС

священники в тюрьмах

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1746

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар