Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Відкритому православ’ю Тепла Софія відкрила молитовні двері

Версия для печатиВерсия для печати
21 січня 2019 | Репортаж

У неділю після Богоявлення та Хрещення Господнього, 20 січня 2019, до Православної Церкви України приєдналася громада столичних вірян. Перше богослужіння відбулося разом із громадою в ім’я святого благовірного князя Ярослава Мудрого у Малій (теплій) Софії.

За богослужінням співслужив ректор Відкритого православного університету прот. Георгій Коваленко.

«Відтепер нашу громаду разом із кліром і парафіянами храму святого благовірного князя Ярослава Мудрого, що в Теплій Софії, можна вважати громадою Святої Софії-Премудрості Божої Православної Церкви України», — написав в ФБ отець-ректор.

У першому слові до спільної громади єдиної церкви о. Георгій сказав: «Цікава історія розпочалася три роки тому, на Ярослава Мудрого. Ми на території Софії Київської відкрили Відкритий православний університет, який свої лекції проводив на другому поверсі цієї самої будівлі. У той самий день на першому поверсі відкрився цей храм. У Відкритому православному університеті ми завжди вважали Ярослава Мудрого своїм небесним покровителем: проводили тут лекції, круглі столи, різдвяні, пасхальні, дитячі програми.

Коли постала єдина церква, то ми радо долучилися і вдячні Блаженнішому Епіфанію за запрошення об’єднати свої зусилля на території Софії Київської.

У нас існувало кілька громад. Остання з них — це громада Віри, Надії, Любові і матері їх Софії-Премудрості. Я завжди казав, що проблема українців у тому, що «віру», «надію», «любов» ми переклали, а з премудрістю в нас не складається, тому що ми не перекладаємо слово «софія».

І тут Господь і цьому нас напоумив і направив нашу громаду долучитися до цієї громади і разом стати громадою Софії-Премудрості Божої. А це означає, що наша віра має бути розумною, такою, щоб у кожному з нас відображалася Божа премудрість, щоби ми з вами цю премудрість несли до наших ближніх, до сердець людей, які живуть у нашому місті, і до всіх українців. Тож будемо молитися, співати, святкувати, проповідувати разом і разом просити у Господа нашій країні миру, єдності і любові».

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка

Фото Максима Сидоренка

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3920

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар