Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Відкритий православний університет внесено до Книги меценатів Національного заповідника «Софія Київська»

Версия для печатиВерсия для печати
17 січня 2018 | Події

Увечері 16 січня 2018 року у Софійському соборі відбулося вшанування меценатів Національного заповідника «Софія Київська».

Серед тих, кого було внесено до Книги меценатів, є і Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості.

Як написав на своїй сторінці у Facebook ректор ВПУ прот. Георгій Коваленко: «Це приємна несподіванка і велика честь — бути серед друзів і партнерів Софії Київської, яка цього року відзначає 1000-річчя освячення Собору. Приємно відчути, що гроші не були головним критерієм оцінки. Головними були добрі справи і добрі люди — партнери і друзі Національного заповідника, які, кожен у свій спосіб, долучалися до збереження та популяризації нашої головної духовної і історичної пам’ятки, а також наповнення цих древніх стін сучасним науковим, духовним і культурним життям».

Разом з іншими ректор Відкритого університету о.Георгій Коваленко отримав із рук берегині заповідника Нелі Куковальської «княжу чашу» авторської роботи.

«Особисто мені формою і сенсом вона нагадала євхаристичну літургійну чашу. Цей келих дійсно “євхаристичний”, бо цей церковний термін перекладається як “подяка”, і це дійсно був вечір щирої і вишуканої подяки. І “літургійний”, бо цей термін, що традиційно означає наше головне церковне богослужіння, яке століттями звершувалося в Софійському соборі, перекладається як “спільна справа”, і ця наша спільна святкова подія була поточним підбиттям підсумків спільної роботи заради того, що виходить за межі сьогодення і спрямовує усіх нас до того головного і справжнього, якого прагне душа кожної людини. Саме це відчуваєш під склепінням Софії Київської, з якого на тебе дивиться Пантократор, Оранта, ангели і святі», — написав у ФБ о.Георгій.

Окрасою вечора став концерт відомої оперної співачки Вікторії Лук’янець, яка також є меценатом. Завдяки одному з благодійних концертів у Софійському соборі було відреставровано кіот з-під легендарної чудотворної ікони Миколи «Мокрого», яка сьогодні перебуває у Нью-Йорку.

20 січня відбудеться ще один благодійний концерт Вікторії Лук’янець, кошти від якого підуть на реалізацію цьогорічного амбітного культурно-історичного проекту — факсимільного відтворення «Реймського Євангелія», з яким до Франції в ХІ столітті вирушила донька Ярослава Мудрого Анна Ярославна, щоб стати королевою. 

Дуже гармонійно серед візантійських мозаїк і розписів пролунав виступ ансамблю візантійської монодії «POTIRION».

Дякуємо Божій Премудрості (саме так перекладається слово «Софія»), на честь якої зведено цей храм, колективу Національного заповідника «Софія Київська», який оберігає цю святиню, і розпочинаємо підготовку до 1000-річчя освячення собору Святої Софії.

За матеріалами ФБ-сторінки Георгія Коваленка

Фото з ФБ-сторінки НЗ «Софія Київська»

Неля Куковальська
Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
1000-ліття освячення Софії Київської
про Університет

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1849

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар