Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості. Підсумки першого півріччя

Версия для печатиВерсия для печати
20 липня 2016 | Події

Насправді, ВПУ працює всього 4 місяця – з першої половини березня по середину липня. Авторами ідеї виступили учасники Ініціативи “21 листопада”.

Розпочалася історія цього просвітницького проекту 4 березня 2016 року, в день пам’яті святого благовірного князя Ярослава Мудрого і в рік 1000-ліття від початку його княжіння. Свої двері для реалізації ідеї відкрив Національний заповідник “Софія Київська”. Презентація ВПУ зібрала у Будинку Митрополита філософів, релігієзнавців, богословів, науковців, громадських діячів, духовенство і вірних різних православних юрисдикцій.

Відкритий Православний Університет Святої Софії

Фоторепортаж з презентації ВПУ

Слідом за Гарвардом: в Україні розпочав роботу Відкритий православний університет Святої Софії

За перший семестр у Відкритому Православному Університеті відбулося 16 публічних лекцій.

Розпочиналося все лекцією всесвітньовідомого православного богослова архімандрита Кирила (Говоруна) “Релігія та ідеологія”.

Архімандрит Кирил (Говорун)

Протоієрей Георгій Коваленко прочитав лекції "Великий піст: одвічні сенси і сучасний контекст" та "Страсний тиждень день за днем: євангельські події, церковні традиції і сучасні сенси".

Протоієрей Георгій Коваленко

Протоієрей Георгій Коваленко

Богословську тему продовжили протоієрей Богдан Огульчанський лекцією-презентацією “Святе Письмо українською: історія та сучасні переклади” та протоієрей Андрій Дудченко лекцією-презентацією “Літургія: як подолати розрив між теорією і практикою?"

Протоієрей Богдан Огульчанський

Протоієрей Богдан Огульчанський

протоієрей Андрій Дудченко

Протоієрей Андрій Дудченко

Генеральний директор НЗ “Софія Київська” Неля Куковальська розкрила слухачам ВПУ “Таємниці саркофагу князя Ярослава Мудрого”.

Неля Куковальська

Релігієзнавчу науку представили доктор філософських наук, професор, зав. відділом історії релігії і практичного релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України Людмила Филипович з лекцією "Знання ПРО релігію: навіщо вони потрібні сучасним віруючим і секулярному суспільству" та доцент кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олена Богдан з лекцією “Якою насправді є релігійність українців? (За даними міжнародних опитувань і в порівнянні з європейськими країнами)”. Своє бачення “Перспективи сучасного моменту в контексті вирішення спадкових проблем Українського Православ'я” представив відомий релігієзнавиць, а до того ж голова Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культурпи Андрій Юраш.

Людмила Филипович

Людмила Филипович

Олена Богдан

Олена Богдан

Андрій Юраш

Андрій Юраш

Окремо варто виділити започаткований цикл “Європейські цінності” від учасників Ініціативи “21 листопада”. Слухачі ВПУ почули лекції від відомих громадських діячів: дисидента і політв’язня радянських часів Йосифа Зісельса “Цивілізаційна ідентичність та системи цінностей”, правозахисника Євгена Захарова “Дотримання прав людини в Україні в 2015-2016-рр” та викладача Києво-Могилянської бізнес-школи Валерія Пекаря “Моделі цінностей, розвиток українського суспільства та завдання релігії”.

Йосиф Зісельс

Євген Захаров

Євген Захаров

Валерій Пекар

Валерій Пекар

Спільною молитвою за мир разом зі Спільнотою святого Егідія завершилась лекції Юрія Ліфансе “Війни третього тисячоліття. Виклик для релігій”.

 Юрій Ліфансе

Юрій Ліфансе

А відомий іспанський філософ і професор Університету Наварри Рафаель Альвіра поділився своїм баченням сімейних цінностей та презентував свою книгу “Місце, куди повертаються”.

Рафаель Альвіра

Рафаель Альвіра

Повну залу, не зважаючи на червневу спеку, зібрала і дискусія “Всеправославний Собор очима учасника і онлайн-очевидця” за участі доктора богослов’я зі США Павла Гаврилюка та архімандрита Кирила (Говоруна).

Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості здійснив переклад документів Святого і Великого Собору Православної Церкви, що відбувся на Криті в червні 2016 року.

Павло Гаврилюк, архімандрит Кирил (Говорун), протоієрей Георгій Коваленко

Відбулося у Відкритому Православному Університеті і два Круглих столи. Перший був проведений в березні спільно з представниками Стокгольмської Школи Теології і Християнської Ради Церков Швеції і називався “Що українське Православ’я може дати світовому Православ’ю і європейському Християнству?”. А на другому Круглому столі “Релігійно-конфесійна самоідентифікація населення України за даними опитувань громадської думки”, який було проведено в липні, соціологи, релігієзнавці, богослови і філософи обговорили дані опитування, яке було презентовано Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) (публікація матеріалів цієї події триває).

 

Дитячий підрозділ ВПУ “Школа Анни Ярославни” подарував дітям і гостям НЗ “Софія Київська” “Пасхальні Радощі”, взяв участь у проекті “Мости надії” для дітей учасників АТО і вимушених переселенців. Також свої двері для дітей тих, хто приходить на лекції ВПУ, відкрив “смарт-клуб”.

А завершився перший в історії Відкритого Православного Університету семестр філософською моно-виставою Петра Приступова за творами Григорія Сковороди “Відаю людину”, відео якої буде опубліковане днями.

Петро Приступов

Петро Приступов

***

Інформація щодо подій Відкритого Православного Університету публікується на сторінці у Facebook, а відео лекцій на YouTube-каналі. А з 1 липня 2016 року найстаріший православний інтернет-ресурс України «Православіє в Україні» став сайтом Відкритого Православного Університету.

Співпрацею з ВПУ зацікавилися богослови і філософи зі Сполучених Штатів Америки, Канади, Греції, Німеччини, Франції, Швеції, Італії та Іспанії. Ідеї Відкритого Православного Університету обговорювалися в телевізійних і радіоефірах України, на сторінках друкованих і інтернет-видань, в соціальних мережах.

З вересня Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості продовжить свою публічну діяльність і презентує нові просвітницькі проекти, робота над якими триває.

Протоиерей Георгий Коваленко
Архимандрит Кирилл (Говорун)
Протоієрей Богдан Огульчанський
Протоієрей Андрій Дудченко
Неля Куковальська
Людмила Филипович
Олена Богдан
Андрей Юраш
Йосиф Зісельс
Валерій Пекар
Євген Захаров
Юрий Лифансе
Рафаель Альвіра
Павло Гаврилюк
Петро Приступов
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3594

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар