Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Відкритий Православний Університет розпочинає публікацію серії матеріалів до 500-річчя Реформації

Версия для печатиВерсия для печати
26 квітня 2017 | Події

У 2017 році весь християнський світ відзначатиме 500-річчя від початку явища, яке назавжди змінило релігійну мапу світу. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького священика Мартіна Лютера у 1517 році.

Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства. Західна цивілізація немислима без здобутків Реформації, до яких долучились і українці.

Сайт Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості розпочинає публікацію циклу лекцій «Відкритий протестантизм» Михайла Черенкова.

Михайло Черенков - протестантський теолог, філософ, доктор філософських наук, професор Українського католицького університету.

 Михайло Черенков

Михайло Черенков. Відкритий протестантизм. Київ, 2017

Відкриваючи протестантизм: Передмова

«У зв’язку з п’ятсотлітнім ювілеєм Реформації тема протестантизму стала знову актуальною. Раніше її торкалися у зв’язку з місіонерською активністю протестантських церков, їх особливою етикою і соціальним служінням. Траплялися також і скандали, у результаті яких негатив поширювався на всіх без розбору. Насправді ми мало знаємо один про одного, ми мало знаємо навіть про себе. Варто уважніше придивитися до протестантизму в усій його різноманітності, побачити в ньому нові образи християнства, нові тренди розвитку.

Відкрити протестантизм — значить відмовитися від стереотипів, піддати свої упередження перевірці, зрозуміти цей феномен у його власній логіці, а також поставити собі кілька важливих запитань: що все це протестантське різноманіття може означати для християнства в цілому, для цілісного розуміння загальної картини? Як ми маємо бачити християнську історію і місію з урахуванням протестантського досвіду і його можливих уроків? У чому суть «протестантської пропозиції» Україні й що з неї може бути прийнято?

Я вдячний керівникам Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості за запрошення подумати і висловитися з цих питань. Мої міркування подані в короткій серії нарисів, що можуть бути корисними як вступні тези, які відкривають дискусію і залишають її принципово відкритою».

Михайло Черенков

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Відкритий протестантизм. Михайло Черенков. Частина 1

Відкритий протестантизм. Михайло Черенков. Частина 2

Відкритий протестантизм. Михайло Черенков. Частина 3

Михайло Черенков
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
про Університет
Реформація-500

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
3290

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар