Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Відкрите православ’я не бачить церкву як корпорацію, закриту для зовнішнього світу» — о. Богдан Огульчанський

Версия для печатиВерсия для печати
31 серпня 2018 | Інтерв’ю

29 серпня, у День пам’яті загиблих за свободу України, у студії програми «Самовизначення» (цикл «Християни для України») на телеканалі ТБ-7 побував науковий секретар Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості о. Богдан Огульчанський.

Разом із ведучою Оксаною Горкушею, старшим науковим співробітником відділення релігієзнавства ІФ НАНУ, говорили про поєднання в житті людини світла-любові і темряви-зла, про жертву захисників України і ціну, яку вони заплатили за наше мирне сьогодення, про зовнішню обрядовість та її внутрішній зміст, про християнські церкви-сестри, про Орвела та Генрі Ноуена, про християн «на горі» і «внизу», а також про ЗАЯВУ ініціативної групи «Мережі відкритого православ’я».

Прот. Богдан Огульчанський

Про жертву захисників України

«Парадокс християнства в тому, що воно є оптимістичним, проникнутим вірою у преображення світу, але при тому не закривається від темряви, приймає її як реальність, як драму, як нашу даність.

Є релігії, зокрема східні, які кажуть, що можна жити так, щоб зло було ілюзорним. Але християнство говорить, що Господь добровільно прийняв на себе страждання і цим Він переміг зло…

Коли постає питання про наших захисників, то вони показали, як жертва є вищою за зло, як вона його долає. Християнство упродовж віків у кращих своїх представниках давало приклад виходу з нескінченного кола «око за око, зуб за зуб». Тому що воно не дає реального виходу. А коли християни кажуть «благословляйте тих, хто вас проклинають, любіть, хто вас ненавидить, прощайте ворогів своїх», чисто по-людськи це незрозуміло. Але Господь дає нам приклад, вихід і показує, що історично таке християнське ставлення міняло світ. Тому ми схиляємо голови перед всіма способами захисту Батьківщини, в тому числі і збройними. З іншого боку, ми віримо, що християнська любов долає ненависть, зменшує її».

***

Про ідею відкритого православ’я

«Існує тенденція, що православ’я як закрита корпорація може перетворитися на красивий музей. У ньому є певні форми, правила, обряди. Музей цінує саме свою незмінність. Але в ньому немає образу майбутнього.  Це така церква, яка не знає, як ставитися до зміни у суспільних стосунках (глобалізація); вона не бачить, що в суспільстві міняються креативні, рушійні сили — глобальні технології, перспективи нового способу життя… Можна сказати, що цього всього нема в Євангелії. Але люди-християни, які живуть у світі, переймають те, що є у світі. Значить, Господь цим якось промишляє.

В Євангелії прямо не написано про IPhone та подорожі на інші планети. Але Євангеліє настільки глибоке і багате, що в ньому можна знайти підходи і принципи, які стосуються цього…

Відкрите православ’я відкрите до майбутнього, ми готові разом із суспільством будувати образ майбутнього. Ми не бачимо церкви, ізольованої від суспільства, ми готові визнавати, що наша історична церква не є абсолютно ідеальною і довершеною…»

Дивіться повне інтерв’ю з о. Богданом у відео.

Протоієрей Богдан Огульчанський
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
День пам’яті загиблих за свободу України

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2736

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар