Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВІДЕОанонс лекції о. Кирила (Говоруна): «Після Томосу»

Версия для печатиВерсия для печати

Літо-2018 Відкритий православний університет Святої Софії-Премудрості завершує низкою подій. Першою з них стала лекція арх. Кирила (Говоруна) «Після Томосу».

Пропонуємо переглянути у превью, чому був присвячений виступ о.Кирила у Відкритому православному університеті 20 серпня 2018 р.

Арх. Кирило (Говорун)

«На тлі того, що всі зараз говорять про процедуру надання Томосу, про сам Томос, який ймовірно буде надано найближчим часом, ми сьогодні намагалися зазирнути трохи за горизонт Томосу — говорити про те, які наслідки він може мати для України.

Томос складає собою кількісну компоненту української помісності. Ми сьогодні більше говорили про якісну компоненту, про те, що не треба обмежуватися цим горизонтом — Томосом, і думати про якісні перетворення, які можуть відбутися в Українській Помісній Церкві. Перетворення, які б відбивали самі процеси, певні заходи в українському суспільстві, яке є дуже зрілим, дуже сильним суб’єктом, в якого є певне своє бачення церковного життя. Мені здається, це бачення треба брати до уваги, і ми про це теж сьогодні говорили.

Книжка («Риштовання церкви» — ред.) вже перекладена, її зараз верстають і у вересні вже вийде у світ. Її можна буде придбати  у видавництві «Дух і Літера».

Перша частина трилогії — це «Мета-еклезіологія», друга частина — «Риштовання церкви», третя частина ще на стадії написання.

У «Риштованнях церкви» ми говоримо феномен Церкви. В цій книжці я намагався дати відповідь на запитання, які хвилюють сучасну людину, яка приходить до церкви. Людина приходить до Церкви з певними ідеальними уявленнями про церкву, з вірою в те, якою Церква має бути. І часто стикається з реальністю, яка не відповідає цим ідеальним уявленням. Як розв’язати цю дилему, з одного боку, Церкви ідеальної, Церкви як предмета християнської віри і Церкви як певної реальності, яка не відповідає цим віруванням? Цю дилему я намагався розв’язати в цій книжці, і в цьому сенсі я задумав цю книжку як певний засіб заспокоїти людину, яка прийшли до Церкви. Тому що сучасна людина приходить до Церкви і має певний неспокій від того, що вона бачить. І заспокоїти її — це мета книжки».

Архимандрит Кирилл (Говорун)
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Єдина помісна православна церква в Україні
Томос

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1536

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар