Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВІДЕО. Завершилося головування УПЦ у Всеукраїнській раді церков. ОНОВЛЕНО

Версия для печатиВерсия для печати
10 липня 2014 | Події

9 липня 2014 року завершилося головування Української Православної Церкви у  Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), яке тривало понад півроку.

Засідання ВРЦіРО відбулося у приміщенні Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал».

У засіданні також взяв участь Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

***

Відкриваючи засідання, митрополит Онуфрій передусім подякував членам згаданого міжконфесійного органу за висловлені співчуття з приводу смерті Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Було констатовано, що спочилий ієрарх за свого життя доклав особливих зусиль для розвитку міжконфесійних контактів, сприяв міжконфесійному миру та порозумінню.

Під час засідання було прийнято звернення ВРЦіРО до Президента України П.Порошенка з переліком актуальних питань та проблем у державно-конфесійних відносинах.

ВРЦіРО направила також звернення до Глави держави, Уряду та Парламенту з проханням не допустити ліквідації Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Було обговорено ряд актуальних питань стосовно взаємовідносин релігійних установ з державою, у ході якого було наголошено на недопустимості втягування конфесій у політичні процеси та незаконного втручання в їх внутрішні справи.

Глави основних українських конфесій також прийняли Звернення щодо ситуації на Сході України, в якому закликали всіх, хто незаконно взяв до рук зброю, скласти її та припинити кровопролиття, звільнити з полону заручників, у тому числі й священнослужителів, не захоплювати та не використовувати церковні споруди та релігійні приміщення у збройному конфлікті.

Лідери конфесій засвідчили солідарність з постраждалими та закликали вірних своїх церков та релігійних організацій до «діяльної допомоги та справ милосердя нашим братам і сестрам зі Сходу України».

На вчорашньому засіданні ВРЦіРО завершилось головування Української Православної Церкви, яка очолювала цей міжконфесійний орган протягом останніх півроку. Згідно зі Статутом ВРЦіРО, кожна конфесія очолює організацію протягом шести місяців, після чого головування переходить до наступної конфесії.

Із підсумковим словом до присутніх звернувся Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

АНТОНІЙ (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, Керуючий справами УПЦ
1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ
Протоиерей Николай Данилевич
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5160

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар