Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

8 червня — церковне свято Віддання Пасхи, в четвер — Вознесіння Господнє

Версия для печатиВерсия для печати

Середа на цьому тижні — особливий день, який має назву Віддання Пасхи.

Він завершує сорокаденний термін перебування Воскреслого Христа на землі, останній раз перед Його Вознесінням нагадуючи про події Великодньої ночі. Тому церковна служба цього дня правиться урочистим Пасхальним чином.

Отдание Пасхи

Отдание Пасхи

Апостол Павло у своїх посланнях писав: «Я передав вам найперше те, що і сам прийняв: що Христос помер за гріхи наші, згідно Писання; і що Він був похований, і що воскрес третього дня, згідно Писання; …І коли про Христа проповідується, що Він воскрес із мертвих, то як же говорять деякі з вас, що нема воскресіння мертвих? …І коли Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна і віра ваша. …І якщо тільки в цьому житті надіємося на Христа, то ми найнещасніші від усіх людей. Але ж Христос воскрес з мертвих, первісток зі спочилих. Так, як через людину смерть, так через Людину і воскресіння з мертвих. Так як в Адамі всі вмирають, так в Христі всі оживуть!»

Пам’ятаючи цю думку апостола, щоденно плекаймо в серці пам’ять про Воскресіння Господнє. В цьому допомагатиме нам кожне наступне недільне Богослужіння, так звана «мала» Пасха, яку ми маємо змогу звершувати щотижня.

***

Віддання Великодня – останній день в цьому році, коли в храмах лунають пасхальні піснеспіви, а віруючі вітаються словами «Христос Воскрес!». Проте варто промовляти ці святі слова щодня, адже недарма Спаситель провістив, що цієї радості в нас не відніме ніхто і ніколи.

Тож нехай ані важкі випробування, ані звичайні побутові клопоти не затуляють від нас образ Воскреслого Господа, Бога і Спаса нашого, Іісуса Христа.

Христос воскрес!

#Отченаш радить:

Слухайте Пасхальні піснеспіви - у виконанні сестер відомого сербського монастиря Жича

Пасхальні піснеспіви - візантійський розспів. Хор жіночого монастиря Жича (Сербія)
Предварившия утро... Икос канона Св. Пасхи
Христос воскрес
Предварившия утро... Икос канона Св. Пасхи
Молитва за Україну
Величит душа моя Господа
Святый Боже...
Отдание Пасхи

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
6395

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар