Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Слово співчуття Предстоятеля - у річницю загибелі людей на Майдані

Версия для печатиВерсия для печати
19 лютого 2015 | Події

Напередодні річниці подій на Київському Майдані 18-21 лютого 2014 року Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій направив звернення з приводу трагічних подій, що нині відбуваються в нашій країні.

«У дні спомину всіх жертв кривавого розстрілу на Київському Майдані хочу звернутися до всіх вірних чад Української Православної Церкви, а разом з ними і до всіх, кому небайдужа доля Української Держави, — ідеться у тексті документу.

У час вогняних випробувань нашої Батьківщини ми приносимо до Бога в молитвах наш смуток і горе. Рік тому весь світ схвилювали події, які саме тут у Києві забрали життя понад сотні наших співвітчизників. Їх жертва стала початком ще більшої трагедії, котра зробила минулий рік кровавою сторінкою української історії.

Ми разом з тисячами вдів і сиріт, разом з невтішними матерями найкращих синів України, що полягли на сході нашої Батьківщини, разом з усіма нужденними і скаліченими, разом з усіма, хто втратив свій дім, благаємо Бога докласти мудрості і християнської любові всім, від кого залежить припинення цього жахливого кровопролиття. Ми невтомно молимо Бога принести на Українську землю довгоочікуваний мир.

Від імені тисячолітньої Української Православної Церкви я закликаю всіх, хто називає себе християнином, негайно припинити вбивати один одного. Адже жертвами бойових дій щодня стають десятки ні в чому не повинних мирних жителів, жінок, людей похилого віку, і що саме страшне – безгрішних дітей.

Через кілька днів Церква розпочне відзначати Масляну неділю. Зазвичай українці в ці дні у веселощах очікують настання Великого посту. Але пам’ятаючи про криваву трагедію на Майдані, річниця якої припадає на Масляний тиждень, пам’ятаючи про тисячі загиблих за минулий рік на Сході України, пам’ятаючи про те, що і сьогодні, а може, й тепер там не перестають гинути люди, Українська Православна Церква скасовує усі святкові заходи, які традиційно припадали на цей час року.

Я звертаюся до представників культури і мистецтва, до засобів масової інформації, звертаюся до всіх співвітчизників долучитися до цієї ініціативи. Тепер не час розваг і веселощів. Тепер час молитви і посту, час спокутування гріхів заради майбутнього нашої України та її нащадків».

За матеріалами news.church.ua

Як це було рік тому:

1.Блаженніший ОНУФРІЙ, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви
Евромайдан и Церковь

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
5031

1

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Мир

Руслан|
Митрополит пропонує здатися?

Додати коментар