Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Ви ж усі наші люди, волиняни, маєте порозумітися», — Волинський губернатор громадам УПЦ і УПЦ КП в Угринові

Версия для печатиВерсия для печати

Голова Волинської ОДА вважає, що храм в Угринові треба поділити між двома громадами. Про це Володимир Гунчик заявив під час підсумкової прес-конференції, яка відбулася 22 липня, повідомляє сайт Волинської єпархії.

«В усіх церквах – наші люди, волиняни, – сказав він. – Щодо конфлікту навколо храму в Угринові, то я закликаю громади порозумітися. Втім наголошу, що це – державна власність, і якщо самі мешканці села не можуть розібратися, треба буде встановити почерговість для громад, які будуть користувалися храмом. На це я буду націлений».

Конфлікт між мешканцями одного села — Угринова, котрі до того мирно ходили в церкву, а настоятель протоієрей Ростислав Сапожник прослужив тут 16 років, відбувся у вересні 2014 року. Значною мірою йому сприяв основний місцевий працедавець. Було проведено опитування, до якого патріархату хочуть належати люди: до УПЦ чи УПЦ КП. І якщо перейти до УПЦ КП вирішили (з різних причин, зокрема і аби зеберегти роботу) 330 осіб, то вірними УПЦ залишилися (навіть під тиском) 114 осіб. Ще 70 відмовилися взяти участь в опитуванні.

114 чоловік також мають конституційне право на задоволення своїх релігійних потреб, проте парафіян УПЦ в Угринові силою вигнали з храму.

Нині вони моляться у хаті настоятеля: сільська рада проігнорувала їхнє звернення щодо того, аби в приміщенні старої школи громаді виділили кімнату для проведення богослужінь. Затягується вирішення і багатьох інших питань.

Тому пропозиція голови Волинської ОДА щодо почергового служіння у храмі може бути тим рішенням, яке громаді УПЦ в Угринові поверне її конституційне право на задоволення релігійних потреб і сприятиме примиренню мешканців села. В Україні є чімало подібних прикладів почергового богослужіння, бо Бог, як пише Святе Письмо, це Любов. Любов і розуміння ближнього свого насамперед.

Волинська єпархія
Володимир Гунчик

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1965

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар