Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВЕЛИКИЙ ВІВТОРОК: притчі та смисли

Версия для печатиВерсия для печати

Великий Вівторок Страсного тижня є днем, коли Господь востаннє говорить притчами до народу в Єрусалимському храмі, відповідає на «незручні» запитання садукеїв і фарисеїв, викриває фарисеїв і первосвящеників, а також пророкує майбутнє аж до Другого Пришестя.
Все це є в Євангелії, але дозвольте трошки переповісти.

Господь розповідає притчу про двох синів, яким батько дав завдання. Один з них сказав батькові «так», але робити нічого не став. Другий відмовився, але, подумавши, пішов і зробив те, що наказав батько. І Господь задає риторичне запитання: так хто виконав волю батька?
Вам це не нагадує нашу «диванну сотню» та, на противагу їм, людей зі складними характерами і заплутаними поглядами, які реально захищають країну?

Господь розповідає притчу про злих виноградарів, які отримали в управління виноградник, але вирішили не розраховуватися з господарем. Більш того, вони вирішили вбити нащадка, щоб заволодіти спадком.

Вам це не нагадує устрій нашої державної машини і психологію чиновників та бізнесменів, в управління яким потрапило державне майно і природні багатства нашої країни?

Господь розповідає притчу про весілля, на яке відмовляються іти запрошені поважні гості, після чого батько жениха збирає на свято різних людей (і злих, і добрих, і бідних, і убогих). А потім, побачивши одного з гостей без весільного одягу, питається його: «Друже! Як ти ввійшов сюди?» Та, не отримавши відповіді, наказує вигнати його. І Господь підсумовує цю притчу словами: «Багато званих, але мало вибраних».

Нам здається дивним така поведінка господаря. Але потрібно знати, що разом із запрошенням в ті часи більш заможна людина посилала і відповідне вбрання до свята, щоб і менш заможний не відчував себе ніяково, і більш заможні гості відчували себе комфортно.

Так і Бог кличе нас і дає все необхідне для виконання Його волі, а ми йдемо до Нього без весільного вбрання і без плодів нашої віри.

У вівторок Страсної Господь говорить про найпершу заповідь з усіх: Любити Бога всім серцем, всім розумом і всією душею, і всією силою, і любити ближнього, як самого себе. Це більше за всі обряди і жертви. І щодо жертви Ісус вказує на жертву бідної вдови як найбільшу від великих пожертв багатіїв, бо вона зроблена від нестатків.

Хіба не те ж саме сьогодні роблять волонтери?

А ще сьогодні Господь говорить про податки кесарю, про воскресіння з мертвих, про руйнацію Єрусалимського Храму, про майбутнє Церкви та про Своє друге пришестя. І знову притчами.

Одна притча про десять дів, п'ять з яких були розумними і запаслися олією для ліхтарів, очікуючи на нареченого. А інші п'ять були безумними, не запаслися олією і проґавили своїх наречених.

Друга притча про таланти (це такі монети, ім'я яких стало називним) і про те, як був покараний той, хто закопав свого таланта, а не розвинув.

А третя притча про Страшний суд і те, за яким принципом Господь судитиме людей. Виправданим буде і увійде у Царство Небесне той, хто накормив голодного, напоїв спраглого, вдів роздягнутого, прийняв подорожнього, відвідав того, хто в лікарні або у в'язниці. А той, хто цього не зробив і не впізнав Христа в нужденному, буде засуджений.

Багато і ще цікавого пропонує нам Великий Вівторок і, як каже Господь: «Хто має вуха слухати, хай слухає!» А Благовіщення, що припало на цей день, може тільки підсилити увагу і допомогти розкрити вуха, розплющити духовні очі і відчинити двері серця.

За матеріалами ТСН

Протоиерей Георгий Коваленко
Великий вторник
Страстная седмица

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
1794

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар