Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

Подвійне вбивство у прийомній сім’ї на Дніпропетровщині: "кто виноват и что делать?"

Версия для печатиВерсия для печати
15 жовтня 2013 | редакция | Репортаж

Майже три місяці минуло з моменту трагічної події на Дніпропетровщині. Батько вбив дружину, свою дитину і сам потім повісився. Слава Богу, що інші діти з будинку сімейного типу були в іншому місці в цей час.

Читайте також: Трагедия в приемной семье на Днепропетровщине – повод задуматься 

Як таке могло статися? Які причини могли призвести до трагедії? А  головне, як зробити так, щоб зменшити ризики того, щоб щось схоже повторилося? Держава звернулася до Церкви за допомогою.

***

Два тижні тому в рамках ФестЗМІ православних у Києві, відбувся круглий стіл на тему сімейних цінностей, на якому виступив з доповіддю про державну політику, щодо підтримки сімей Уповноважений при Президенті України з прав дитини Юрій Павленко.

Юрій Олексійович зокрема розповів про одну з причин трагедії на Дніпропетровщині:

Юрій Павленко на фестЗМІ

«Коли почали розбирати цю справу, то виявили, що одна з причин – це те, що фахівець з соціальної роботи, який працював з цією родиною і мав їй допомагати, - це була бувша вчителька, яку рік тому звільнили за насильство над дітьми, зокрема над цією вбитою прийомною дівчинкою і сама ця прийомна родина поскаржилася на неї. Її звільнили зі школи, але призначили фахівцем соціальної роботи, у цю ж родину. Вона мала б родині допомагати…»

Уповноважений при Президенті з прав дитини закликав усіх до співпраці: «Якщо ви бачите, що фахівець неякісно виконує свою роботу, що замість того, щоб допомагати тільки інспектує та карає, то треба «бити в набат», звертатися в обласну держадміністрацію,  до мене, щоб зробити заміну».

Також Ю. Павленко розповів про Національну стратегію профілактики сирітства: «Ця система діє тальки рік, знаходиться на стадії становлення, та вже зараз є результати – кількість повернених дітей з інтернатів, зменшення кількості рішень про позбавлення батьківських справ, зменшення кількості дітей-сиріт (при тому, що народжуваність в Україні зросла). Але на цьому етапі – становлення є ще багато помилок, тому ми й закликаємо усіх до співпраці».

Особливу надію держава покладає на співпрацю на місцях соціальних працівників та священнослужителів:

«Система передбачає зміну каральних функцій держави, щодо сім’ї – на її всебічну підтримку і захист. З цією метою сьогодні в структури органів районної влади введено 12 000 фахівців соціальної роботи. І тут дуже важливо, щоб такий фахівець не перетворився на інспектора чи контролера для сім’ї, а став помічником сім’ї. Це не просто, тому що державна машина і всі державні органи здебільшого побудовані на каральному інспекційному принципі. В даному випадку вперше говориться про те, що державний службовець – не повинен бути інспектором. Такий підхід можна назвати зміною філософії соціальної роботи.

В цьому плані дуже важлива, на мою думку, співпраця з Церквою. Дуже хотілося б, щоб фахівець соціальної роботи, за яким часто закріплено два-три села, працював в тісній співпраці зі священиком. Щоб вони стали партнерами в роботі по допомозі сім’ї. Часто священнослужитель знає про родини більше навіть ніж сільський голова, при чому не просто знає про зовнішні проблеми, а й – про внутрішні. Він може допомогти державному службовцю побачити проблему сім’ї на ранній стадії, а не тоді коли вже сталася якась біда.

Тому я впевнений, що без Церкви впровадити таку активну, допоміжну соціальну політику в Україні практично неможливо».

І ось, 11 жовтня відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви та Уповноваженого при Президенті України з прав дитини, за участю протоієрея Валентина Марчука.

Під час зустрічі Блаженніший Митрополит Володимир та Юрій Павленко обговорили питання співпраці Церкви та держави у напрямку духовної допомоги і опіки сиротинців, а зокрема духовної опіки прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, усиновителів та опікунів.

Юрій Олексійович звернувся з проханням до Предстоятеля благословити 10 листопада, у Всесвітній день молитви за сиріт, звершити у всіх єпархіях Української Православної Церкви богослужіння за здоров’я дітей-сиріт і за тих людей, котрі виховують у своїх сім’ях дітей-сиріт.

Читайте більше на офіційному сайті УПЦ: Предстоятель УПЦ зустрівся з Уповноваженим Президента України з прав дитини Юрієм Павленком

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приклади, що надихають: на Хмельниччині буде сиротинець точно такий, як в Банченах

Дивіться на YouTube виступ на круглому столі присвяченому сімейним цінностям Ю.Павленка

Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко
діти-сироти
дома семейного типа

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2241

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар