Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

«Важливо обмінюватися не тільки радісними словами, а й справжніми подарунками — Христу на день народження»

Версия для печатиВерсия для печати
10 січня 2019 | Церковні свята

Про одну з головних подій людства — народження Ісуса Христа, про значення цієї події для нас всіх та про те, як нам стати добрішими і щасливішими, — говорили в ефірі «Паралелей» на ресурсі ПравдаТУТ ведуча програми Ольга Ксьонз та ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко.

Георгій Коваленко

Євангеліє не переписується, не змінюється, але весь час актуалізується. І коли ми говоримо про Різдво, дуже часто відволікаємося на кулінарно-розважальні речі і на традиції з маленької літери. І забуваємо про справжню Традицію і про головного Винуватця урочистостей.

***

Те, що події Різдва, які ми постійно описуємо, переповідаємо, мають безпосередній стосунок до реальності сьогодення, іноді не відчувається саме тому, що ми читаємо старими словами і старими образами.

***

Ми іноді робимо вертепи і вдягаємося в якісь одежі, робимо історичну реконструкцію Різдва, а насправді події, які описуються в Євангелії і стаються зі святим сімейством, стаються в реальності нашого життя.

***

Зустріч людини з Богом відбувається під час наших добрих справ. Це зустріч і для одних, і для інших. Коли ми комусь допомагаємо, ми робимо подарунок Богові. З іншого боку, той ближній, який потребує допомоги, він же молиться, просить у Бога, щоб йому хтось допоміг. І коли він отримує цю допомогу, має теж дякувати не тільки тій людині, яка допомогла, а Богу, що послав саме цю людину.

***

Нам теж важливо, щоб у нас зберігалися традиції їсти, пити і співати, а ще й відроджувалося справжнє благодійництво, християнське служіння один одному, справжній обмін не тільки радісними словами, а й справжніми подарунками. Кожен з них є не тільки подарунком іншій людині, а й Христові на день народження.

***

Наш Новий рік у січні — це теж різдвяне свято. Бо це новий рік від Різдва Христового.

***

Як зробити так, щоб, коли люди дорослішають, вони не втрачали віру у святого Миколая? Вони мають з дитинства розуміти, що помічники святого Миколая — ми.

***

Питання, чи потрібно бути першим? Потрібно бути собою. Потрібно радіти, бо Євангеліє — це Книга радості і свободи.

А також у програмі:

Як сприймати два Різдва, які фактично існують у світі та в Україні? Коли насправді з’явилася Віфлеємська зоря і якою вона була? Чим святий Миколай відрізняється від Діда Мороза та Санта Клауса. А також рецепт від отця-ректора, як шукати позитив сьогодні?

Дивіться запис програми прямо зараз:

За матерілалми ресурсу ПравдаТУТ

Протоиерей Георгий Коваленко
Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
Різдво Христове

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
2859

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар