Логотип "Православіє в Україні"
Отримування розсилки на e-mail

Вы здесь

ВАЖЛИВО! На Байковому кладовищі в Києві — загроза міжконфесійного протистояння. Місцеблюститель звернувся до О.Турчинова та В.Бондаренка

Версия для печатиВерсия для печати
17 березня 2014 | Редакция | Події

Як повідомив у понеділок, 17 березня, протоієрей Сергій Вейго, благочинний церков Кладовищенського благочиння Київської єпархії, на відомому, історично знаковому для киян Байковому цвинтарі через непродумані дії окремих представників «київського патріархату» виникла загроза міжконфесійного напруження.

За словами о.Сергія, священнослужителі всіх конфесій на сьогодні мають можливість звершувати відспівування на кладовищах. Щодо ситуації на Байковому цвинтарі, то відбувається штучне розпалювання ворожнечі священиком УПЦ КП.

Тривалі роки тут діють та мирно співіснують дві релігійні громади — Української Православної Церкви та УПЦ КП. Громада УПЦ КП користується великим кам’яним історичним храмом з додатковими приміщеннями.

Вознесенская церковь на Байковом кладбище

Храм УПЦ КП на Байковому цвинтарі: церква на честь Вознесіння Господнього

Громада УПЦ побудувала для себе невеликий дерев’яний храм-каплицю.

Храм Воскресения Словущего на Байковом кладбище

Храм УПЦ: на честь Воскресіння Словущого

Також упродовж 5 років користується кімнатою в адміністративній будівлі крематорію для звершення відспівувань померлих, духовного спілкування з відвідувачами та зберігання церковного начиння.Довкола цієї кімнати й виникло напруження.

13 березня 2014 року до настоятеля громади УПЦ звернувся новий священнослужитель УПЦ КП, який пред’явив Указ за підписом очільника УПЦ КП Філарета про своє призначення для служіння на території крематорію і повідомив про намір забрати в УПЦ приміщення в адміністративній будівлі. Начебто, вже існує відповідна домовленість між директором крематорію А.В.Данилюком та главою УПЦ КП Філаретом.

На цей час приміщення громади УПЦ закрите директором крематорію «до з’ясування обставин».

Громада УПЦ разом з духовенством має твердий намір відстоювати свої права. Пояснення про небезпеку та згубність розпалювання на порожньому місці міжконфесійного протистояння в ці непрості для нашої країни дні на священнослужителя УПЦ КП не вплинули.

Віряни УПЦ звертаються з проханням про молитовну підтримку.

Також сьогодні Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Онуфрій направив з приводу ситуації офіційне звернення на ім’я в.о.Президента України О.В.Турчинова та голови Київської міської державної адміністрації В.Д.Бондаренка.

Громада сподівається, що ситуація найближчим часом стабілізується.

Київська Митрополія
Протоиерей Сергий Вейго
Кладбищенское благочиние Киевской епархии
Байковое кладбище
Церковь Воскресения Словущего на Байковом кладбище
диалог УПЦ и УПЦ (КП)

Ми оголошуємо благодійну передплату. Допомогти можна, перераховуючи щомісяця необтяжливу для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney — R504238699969, U862362436965, Z274044801400
7880

0

Коментарі

Всі нові коментарі будуть відображені після проходження обов’язкової процедури модерації

Додати коментар